Google update din 8 martie

Alex11b

Staff
Membru personal
Administrative
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Cum ati resimtit update-ul google de pe 8 martie ?https://www.seroundtable.com/google-algorithm-ranking-update-23523.html Scadere sau crestere trafic ? Google inca nu a confirmat oficial dar tot mai multe site-uri si forumuri straine vorbesc de un update pe data de 8.Mie unul ''mi-a cazut un site in cap undeva pe pagina 7 de la + 12.000 de unici la 3 mii.:D
 
Nu am nici o crestere. nici o scadere majora pe nici o nisa ! Dar din ce vad la toata lumea se vorbeste de scaderi, nu cresteri de trafic !
 
Ar fi de ajutor sa oferiti mai multe info pentru vedea care este problema, ce tip de site sunt afectate, etc.
Nisa, vechime, scaderi generale pe site sau pe anumite keyword, tip de reclame pe site, etc.
 
La mine se pare ca pe cautarile mari am castigat , in schimb pe cele mai mici ma indexeaza mai greu ca de obicei, e posibil sa nu fie terminat update-ul si inca sa se aseze treburile.
 
Ar fi de ajutor sa oferiti mai multe info pentru vedea care este problema, ce tip de site sunt afectate, etc.
Nisa, vechime, scaderi generale pe site sau pe anumite keyword, tip de reclame pe site, etc.
Nisa filme online,vechime site 3 ani,scadere generala,reclame popads + mgid (nu am Baclinkuri,nu fac Link Building,etc ) nu sunt fan al acestui tip de tecnici,nu am facut nici o schimbare la el,site-ul este normal asa a fost de la inceput pana acum cu aceleasi reclame etc.
 
In general la primele updateuri de pe an nisa de filme scade rau pe langa ca si traficul scade. Cel putine pe mine google, in fiecare an la update m-a cam daramat.
Pentru primul an nu m-a tras inapoi si chiar ma ajuta putin. Nici mie nu imi vine sa cred ca zic asta.
 
De aseara vad ca pe site-ul de filme abia mai ating 3-4k/zi, inainte atingeam peste 12k. :(
 
Nisa filme/seriale, 1 an jumate, am primit sandbox.. nu stiu de ce. Scaderi de la 10k la 5-6k, nu mai apar pe "seriale online" :( .
 
unora le-a scazut traficu cu 20-30% ,altora le-a crescut cu 20-30% din cate am inteles de la mai multi...
 
Nisa seriale online, site vechi de 3..4 ani, am dat redirect de mai multe ori la site, am avut si 50.000 pe zi, in ultimii 2 ani sa stabilizat la 25-30k pe zi, de anul trecut in toamna, a inceput sa scada, si pana la updatul de luna asta scazuse pana la 7k acum am 20k, si ma ridicat iar pe prima pagina la seriale online,
Este prima data cand mi se intampla asa, de obicei imi punea site-urile in cap la update-uri,

- Pe xxx, aveam un site de 200 de vizite si am ramas fara ele :))
- Pe nisa auto, nimic,
- Pe chestionare auto, nimic,
 
Loading...
Back
Sus