Google schimba formatul link-urilor in rezultatele cautarilor afisate

DanN

antreprenor
Registered
Full Member
Freelancer
Web Designer
Din lipsa de altceva mai bun de facut, "baietii" de la Google s-au gandit sa aduca modificari in prezentarea / afisarea link-urilor in rezultatele cautarilor, astfel formatul url-ului va fi afisat ca numele site-ului urmat de structura de navigare (breadcrumb).
Before > After
domain_replacement_before.png
domain_replacement_after.png



sursa: Official Google Webmaster Center
 
:D hai ca e buna asta =)) da, corect, scuze, nu am vazut. Great minds think alike, corect? o sa sterg subiectul meu.
 
Faza este ca vor sa faca asta si pe desktop. Sa nu mai afiseze intreg url in bara ci doar numele la domeniu sau breadcrumb.
Pe mobil cred ca este o varianta buna, pentru ca nimeni nu tine cont de adresa url. Plus prin breadcrumb pot creste numarul de pagini vizitate pe site.
parerea mea.
 
personal nu cred ca va avea prea mare efect nici din punct de vedere SEO nici "ca sa arate mai bine" - e cam inutila chestioara dar nah... asta e, nu prea ai ce comenta
---Asa cum nici eu ca fumator ahtiat al tigarilor Marlboro nu mai gasesc pe piata pachetele alea clasice simple nu cu filtru alb, nu cu 10MG, nu cu alte "imbunatatiri" --- si nah nu am ce face.... oare daca-i sun pe numarul ala info-line... ma baga careva in seama?
P.S: tutunul dauneaza grav sanatatii - bla bla bla...
 
Loading...
Back
Sus