Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Tutorial Google safe - Cum verifici un site daca este infectat pe google

Discuție în 'Tutoriale' creată de AlexH, 27 Dec 2016.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.280
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.229,66
    Sunt intrebat aproape zilnic cum poti afla daca site este infectat si dece google la penalizat.
    Prima solutie este https://sitecheck.sucuri.net/ dar nu arata mereu daca este infectat desi google il vede ca este.

Cea mai sigura solutie este sa verificati direct la google daca site este sigur sau il vede infectat.

1. accesati https://www.google.com/transparencyreport/safebrowsing/diagnostic/
    2. inserati adresa la domeniu sau pagina/articol/film
    3. daca totul e ok o sa primit un mesaj de gen:
    4. Daca nu este sigur atunci vedeti sectiunea Detalii privind testarea
    5. aici va arata motivul pentru care este infectat si va poate ajuta sa eliminati mai rapid si bine ce vede google ca fiind infectat

De reitinut este ca uneori site tau poate fi clean dar reteaua in care este hostat sau hostul tau este compromis, asa ca si site tau va fi.
    Daca site este in google webmaster veti primi mesaj mai detalit cu motivul si ce vede infectat si reconsiderarea este mai rapida decat daca nu este.

Publicitate

2. WorldFly
    Spaced

WorldFly Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    29
    Puncte trofeu:
    18
    Credit:
    $119,58
    De ceva vreme, mai exact de aproximativ 2 saptamani unul dintre site-urile pe care le detin a cazut drastic in cautarile google, si tot odata vizitele.
    Am verificat cu sucuri si am atasat mai jos rezultatul. Dupa ce am verificat cu prima metoda am trecut la a doua si aveti rezultatul mai jos.
    Imi puteti da cateva sfaturi la ce a-si putea sa mai fac pentru a descoperi aceasta cadere?
    -----La poza vivirus asa am dat eu denumirea la captura---------

Fișiere atașate:

3. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    6.280
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.229,66
    Daca dai click pe Payload iti spune exact ce player e vorba. Varianta este sa scoti acele playere si apoi refaci testul.

4. Ovidiu Bokar
    Inspired

Ovidiu Bokar Live every day to the fullest - in moderation. VIP Club Registered Full Member

Aprecieri primite:
    298
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $564,23
    AlexH apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta