Google Photos - gazduire nelimitata gratuita pentru poze/video

Andrei Telteu

Active Member
Registered
Full Member
In cadrul evenimentului Google I/O 2015, cei de la Google au lansat serviciul Google Photos care ofera oricarei persoane cu cont Google gazduire nelimitata gratuita pentru poze (de pana la 16 mpx) si video (de pana la 1080p).

Eu pana acum imi gazduiam arhiva cu poze si videoclipuri pe Google Drive, si am cam ramas fara spatiu, asa ca Google Photos pica la fix pentru mine :D urmeaza sa imi dau seama cum imi organizeaza pozele, ca vad ca nu imi vede data corecta in care a fost facuta poza.

PS: Ieri a fost lansat Google Photos, a fost anuntat si lansat versiunea android M delevoper preview, si altele, puteti viziona intreaga conferinta aici.
 
Stirea nu este noua, serviciul gratis de storage nelimitat este valabil de multa vreme. Cred ca am scris pe undeva despre asta acum ceva vreme.
Eu folosesc pe mobil serviciul unde salvez toate pozele.
 
Update: In ultima saptamana m-am apucat sa fac curat prin arhiva mea de poze si le-am mutat de pe Google Drive pe Google Photos.

Imi place ca la Google Photos este un "Assistent" care urmareste ce poze/videoclipuri uploadez si unele le face automat colaje, altele le editeaza asa mai artistic, altele le face animatii, altele le face panorama, iar din videoclipuri taie bucatele din videouri si le uneste, cu o melodie pe fundal si un efect de culoare, parca mi le pregateste sa le urc pe youtube.

Pot edita si eu fotografii direct din site/aplicatie, le pot share-ui cu un alt cont Google sau printr-un link public, pot selecta astfel incat imi apare in Google Drive folderul "Google Foto" care contine toate pozele si videoclipurile urcate pe Google Photos, pot share-ui folderul cu altcineva, pot downloada toate pozele de odata, etc. (folderul nu nu ocupa din spatiul Google Drive)

Recomand Google Photos pentru gazduire gratuita de poze si videoclipuri ! E un serviciu foarte bun.
 
O intrebare ptr cei care folosesc acest serviciu :
Am voie sa urc si foto cu vedete goale , fete nud , etc , doar erotic nimic adult .
 
O intrebare ptr cei care folosesc acest serviciu :
Am voie sa urc si foto cu vedete goale , fete nud , etc , doar erotic nimic adult .
Da, atat timp cat nu este hardcore. Eu folosesc acest serviciu si salvez acolo tot felu de poze, inclusiv cele de care spui tu. Pana acum fara probleme.
 
Loading...
Back
Sus