Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Virus Google App infectat cu adwaredowgin.D@Android

Discuție în 'Virusi/Malware PC' creată de AlexH, 12 Apr 2017.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    8.979
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $9.801,57
    Astazi te tableta amm facut update la aplicatii si dupa ce a terminat am fost avertizat ca una contine virus. Cand am dat la detalii era vorba de aplicatia Google App care conform celor doua sisteme de securitate este infectata cu adwaredowgin.D@Android.
    adwaredowgin.D@Android este un virus care in general afiseaza reclama in sectiunea notificare pe telefon sua tableta. In acelasi timp ruleaza in spate sisteme de reclame sua programe fara aprobarea userului.

virus google app.jpg

Rezolvarea la mine a fost sa dezinstalez app si sa revin cea din fabrica, pentru ca nu se poate sterge de tot.
    Daca aveti telefon pe android, va recomand sa faceti o scanare si pentru o siguranta mai mare, dati unistall la google app si va reveni la datele din fabrica.

Publicitate

Alex11b și Jhonny apreciază asta.
  2. Mariuselll
    Devilish

Mariuselll Moderator Membru personal Moderator VIP Club

Aprecieri primite:
    1.317
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.977,74
    AlexH apreciază asta.
  3. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    8.979
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $9.801,57
    Pai avg care a venit cu telefonul si Du speed Booster.
    Pe altul mai folosesc propriul scaner de securitate.

4. Alex11b

Alex11b Fii realist.. Full Member Registered

Aprecieri primite:
    1.310
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.701,71
    Sa facut vreo actualizare pe mobil azi ? De ex cand intru pe unul din site-urile mele de pe mobil imi arata pe crome ''certificatul de securitate al site-ului nu prezintă garanție'',cand intru de pe pc sau laptop este ok totul.Certificatul ssl e bun e cumparat de la hostgator nu e din ala fake free !

5. Mariuselll
    Devilish

Mariuselll Moderator Membru personal Moderator VIP Club

Aprecieri primite:
    1.317
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.977,74
    La chrome am facut azi.
    Azi am sa descarc si eu avg sa ii dau o scanare sa vad ce zice.

Alex11b apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Radio Roforum.net
Încărcare...

Distribuie pagina asta