Tutorial Filme Online direct de pe Torrent. Afla cum poti rula filme pe site fara download.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
O veste buna pentru cei care au site-uri de filme online. Metoda care o postez aici va salveaza de foarte multa munca, spatiu de stocare, conversie, upload pe alte surse, adaugare subtitrare pe film si multe alte task-uri care sunt necesare pentru a avea live un film pe site.

Am scris mai devreme pe blog cum poti vedea filme online fara sa le descaraci plus acces la site-uri care sunt restrictionate de provider. Acum va scriu cum puteti pune filme pe site mai usor si fara munca.

1. Accesati site-ul Hola si va inregistrati.
2. Dupa inregistrare mergi la sectiunea publisheri
3. Copiati codul care il puteti folosi sa afisati filmele la voi pe site.

Demo gasiti aici.

In demo am folosit un code simplu fara customizare. Acesta se poate customiza dupa bunul plac.
Se poate adauga reclame in pagina sau inainte de afisarea player-ului
Se poate adauga text, sistem de monitorizare, header de la site, etc.

Cum puteti folosi si recomand eu.

1. Prima data faceti un template cum doriti voi sa apara, sa fie afisat cand userul acceseaza link
2. Salvati acest fisier ca backup template.php care odata facut nu editati in el.
3. Faceti un folder pe host gen filme unde urcati de fiecare data fisierul backuptemplate.php
4. Dupa ce ati urcat fisierul il redenumiti cu numele la film. Numele la film sa fie de genul: Nume-filme-2015-online-subtritrat.php . se poate folosi si extensia html
5. Faceti un alt folder pe host unde urcati toate fisierele torent. Pe unele site-uri de torent publice se poate folosi link direct catre acestea fara sa mai fie nevoie sa descarcaci fisierul torent si apoi sa-l urati pe host.
6. Acum in postarea de site adaugati link de genul: Click aici pentru a Vizioneaza filmul <numele la fisier dat la filmul respectiv> si link catre fisier.

La prima vedere poate parea multa munca dar va asigur ca nu este. Va dura ceva timp pana faceti un template cum doriti si nu e greu, oricine il poate face. Dupa asta doar copiati fisierele si puneti link pe site.

Avantaje la aceasta optiune:

1. site se va incarca mult mai repede, in special pe mobile care da foarte bine la google.
2. bounce rate va scade foarte mult pentru ca userul va executa cel putin o actiune pe site-ul tau. Setati pagina sa se deschida intr-un nou Tab.
3. venituri mai mari din reclame pentru ca userul viziteaza mai multe pagini pe site-ul tau. Cu siguranta o sa aveti o valoare cpm mai mare.
4. poti afisa reclama custom in functie de video. sa spunnem ca pe site nu poti afisa reclama erotica. prin aceasta metoda poti afisa uneori reclama erotica daca filmul este pe aceasta nisa. In acest fel conversia creste.
5. timpul de executie pentru un singur film postat scade foarte mult.

Acum depinde de voi ce alegeti.
Avem cativa coderi pe forum care va pot ajuta sa faceti un template frumos si la final voi doar sa schimbati link de torent la film. Asta daca nu vreti sa acordati 2 ore sa faceti un template voi. La fel daca un coder de aici vrea sa faca si sa posteze un template gratis, ar fi foarte bine.


Daca aveti intrebari, postati mai jos.
 
Foarte interesant , acum am intrat si am citit , multumim de pont Alex .
 
Ultima editare:
Tare mă bate gândul sa deschid si eu un site de filme, mulțumim de informație !
 
Foarte interesant , acum am intrat si am citit , multumim de pont Alex .
Deaja vrei prea multe. Din pacate nu plateste pe vizionari.

Pentru cei care vor sa simplifice si mai mult procesul de postare pot face un page template pentru wordpress.

1. se urmeaza pasii de aici https://codex.wordpress.org/Page_Templates pentru a face un page template.
2. se urca noul fisier pe host in directorul la tema care o folositi. wp-content/themes/numetema/
3. login in wp admin si click pe add new page
4. alegi din dreapta templatul facut facut de tine.

Acum depinde de tine cum il faci si ce trebuie sa faci ai departe.
In general tot ce trebuie sa faci pentru a publica filmul este prin simpla adaugare a unei noi pagini. In aceasta pui link catre fisierul torent. Aceasta poate fi urcat direct din calculator daca vrei.

Variantele sunt infinite....

Nu mai spun ce inseamna pentru seo si pozitionare in google cu exemplu din primul post. :D


Amm uitat sa specific ca puteti face custon field in pagina care poate usura procesul de postare extrem de mult. Singurul lucru care va trebui sa-l faceti e sa dati nume la pagina si sa puneti link sau incarcati fisierul torent.

Simplu ca buna ziua.

Mai trebuie sa explic cat de usor poate fi daca aceasta varianta este folosita cu programul din acest topic?
[HIDE-POSTS=2]http://www.roforum.net/threads/script-postare-facebook.781/[/HIDE-POSTS]
 
Ultima editare:
O idee ar fi sa faci video-uri in care sa rezumi "tutorialul" intr-un timp cat mai scurt. De exemplu, acest articol putea fi rezumat (cu sau fara audio) si in jumatate de minut. Si daca faci rost de un parteneriat cu youtube (nu direct prin adsense, ca iti iei bann fara sa faci nimic), poti (eventual) sa si castigi bani din asta, ori, cel putin, sa-ti creezi subscriberi pe care sa-i poti folosi ca early adapters, in caz ca deschizi un site nou.
 
Loading...
Back
Sus