Faci update la status pe facebook ori ne despartim

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sa spunem ca intri intr-o relatie noua si inca nu ai facut update pe facebook ca esti in relati cu X. La un moment dat X iti spune, daca nu faci update la relatie pe facebook ca esti cu mine, ne despartim.
Ce faci in acest moment?
Intri repede pe facebook si faci update la status sau ii arati usa lui X?

M-am lovit personal de o problema ca asta si raspunsul meu a fost: Iti aduci aminte pe unde ai venit? Sa uitat la mine ciudat si imi raspunde: Adica????
I-am spus ca usa prin care a intrat in casa. Desigur ca a avut o reactie de isterie, stiti cum sunt fumeile....
Cand s-a calmat dupa cateva zile, i-am spus ca eu nu traiesc pe facebook si validatea relatiei noastre nu o face facebook. Daca pentru tine conteaza mai mult ce scrie pe facebook, un amarat de status, atunci nu esti pentru mine.

Raspunul ei a fost ca am dreptate si nu conteaza ce este pe facebook.


Un alt caz a fost cand o tipa la o saptamana imi sare in cap pentru ca nu i-am trimis cerere de prietenie pe facebook, ca ma feresc de lume sa nu stie ca sunt cu ea si alte rahaturi de gen. Raspunsul meu a fost ceva de gen: Daca este asa important pentru tine, dece nu mi-ai trimis TU cerere de prietenie pana acum????
Pur si simplu nu a mai spus nimic. :D


Voi ce ati face intr-o situatie de gen cand sunteti obligati sa faceti asta?
Ati trecut prin asa ceva?

Si pentru a ma face si mai nebun (cam asta cred ca e in mintea multora), prin 2002 am incetat sa mai ies cu o tipa dupa ce a pus o Manea la telefon in momentul cand o suni. :D
 
Categoric nu ! La 38 de ani sa imi spuna cineva asta cred ca tot usa i-as arata-o si eu.''poate daca mai aveam vreo 20 de ani fara minte si indragostit cine stie poate poate as fi acceptat''.:pSi asa facebook-ul il tin mai mult pentru pagini si pentru familie care mi-e afara si mai vorbesc cu ei,alfel i-as fi dat delete de mult.Deci categoric nu !
 
i asa facebook-ul il tin mai mult pentru pagini si pentru familie care mi-e afara si mai vorbesc cu ei,alfel i-as fi dat delete de mult
Pentru asta tin si eu facebook.
poate daca mai aveam vreo 20 de ani fara minte si indragostit cine stie poate poate as fi acceptat
Eu reactionez ciudat la orice conditionare. Vrei sa o termini cu mine, atunci imi impui ceva... si gata.
 
Eu ma bucur ca nu avem cont comun. :)). Dacă vrei sa o înșeli o poți face și cu verigheta pe deget. O "curva" cum ar fi numita o alta... nu prea e interesata de statusul tău de pe facebook. Eu i-am explicat. Ca o femeie nu vrea un bărbat pe care nici o alta femeie nu îl vrea. Faptul ca port verigheta pe deget ma poate face și mai ispititor. Înseamnă că sunt bun dacă sunt luat. Și își zice în gând " sa vezi ce-i f*t bărbatu lu asta"
 
Dar ce ziceti de fetele care vor sa iti stie parola de la facebook?? Eu nu mi-am dat parola niciodata si nu ca as avea ceva de ascuns ci pur si simplu mi se pare o chestie de intimitate si tot o data de incredere in persoana de langa tine...
 
Ca o femeie nu vrea un bărbat pe care nici o alta femeie nu îl vrea
Perfect adevarat.
Dar ce ziceti de fetele care vor sa iti stie parola de la facebook
I-as raspunde in stilul meu dar nu o pot spune aici. :D Faza ciudata este ca iti cere parola, dar cand o ceri si tu, zice ca NU.
Trebuie sa fii nebuni sa-i dai parola.
Imi aduc aminte de un amic care avea o iubita si desigur ca aceasta i-a cerut parola. El cum nu facea nimic pe cont i-a dat, dar EA nu a facut acelasi lucru, ca vezi doamne vrea intimitate si nu are nimic de ascuns.
Intr-o seara la o bere am aflat ca mai are 5 conturi de facebook pe care agata si face chat (ma pricep la interogatoriu).
 
Referitor la acest subiect
 
Loading...
Back
Sus