Facebook video monetization

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Veste buna pentru cei care posteaza video pe facebook si au vizionari multe.
Facebook a anuntat acum cateva zile ca creatori de continut video vor fi platit, la fel cum se intampla pe youtube sau dailymotion.
Creatori de continut video vor primi 65% din veniturile generate.

Asa ca e bine sa cresteti pagini de video de pe acum ca atunci cand se implementeaza sa poti scoate bani frumosi. Nu mai spun sa aduni cat mai multe like la pagina.
Parca vad cum va creste iar oferta pe toate forumurile a celor care vand like pe facebook.

Sursa:

Cod:
http://fortune.com/2015/07/01/facebook-video-monetization/
 
Am auzit si eu stirea, dar stiam ca e vorba de 55% pentru creatori de continut (nu 65% cum ai scris), si 45% ramane la facebook.
E o veste buna, mai ales ca din cate pareri am citit despre facebook video sunt in general mai multe viewuri pe facebook decat youtube.
 
Am auzit si eu stirea, dar stiam ca e vorba de 55% pentru creatori de continut (nu 65% cum ai scris), si 45% ramane la facebook.
E o veste buna, mai ales ca din cate pareri am citit despre facebook video sunt in general mai multe viewuri pe facebook decat youtube.

Ai dreptate legat de procent. Am tastat eu gresit.
Inca nu a intrecut youtube la numarul de vizionari si cred ca va durat ceva timp pana o va face, asta daca se va intampla.
 
Loading...
Back
Sus