Facebook Schimba regulile - Lovitura pentru cei cu pagini si grupuri

Eu nu inteleg cum e la voi da la mine e a dracului. Vad mai multe Postari ce vedeam si inainte. Aici ma refer la stiri share-uri de la acceleasi persoane. Nu am dat like-uri, comm sau altceva le ele niciodata.
 
Aici ma refer la stiri share-uri de la acceleasi persoane.
Acea persona din lista ta, e posibil sa aiba angajament mare din partea amicilor si de asta iti arata. Plus nu trebuie sa dai like, coment, share la o postare, ci doar sa stai 3-5 secunde per postare, click sa vezi img, coment, etc.
 
Cum iti revitalizezi profilul daca este ca al meu, unde nu am postat ceva de luni de zile, pentru a putea a avea de castig dupa noile reguli.

1. In general merg stirile locale unde lumea da click sau comenteaza.
2. Stiri de interes national si care provoaca foarte multa activitate la postare
3. Gif - atrage share, comentarii si like la greu. Cea mai buna sursa pentru gif este tumblr.com
4. Clipuri funny de 30 secunde

Toate acestea sunt pentru creste autoritatea la profiul si sa apara in feed la toti amicii din lista. Daca nu ai activitate, angajament pe profil atunci slabe sanse sa apara in feed-ul cuiva.
Dupa ce crezi ca totul este acceptabil, postati link catre site-urile voastre ca recomandare.
Daca e site de filme postati ceva de genul:
Pentru ca este o zi de miercuri va recomand filmul X. Daca poti face asta zilnic si de fiecare data un film care sa se potriveasca cu ziua. Poti chiar un motiv dece se potriveste.
 
exista o alata sursa de vizitatori pentru site decat facebook? stie cineva? incerc sa gasesc alternative dar fara rezultate :(
 
exista o alata sursa de vizitatori pentru site decat facebook? stie cineva? incerc sa gasesc alternative dar fara rezultate :(
pentru Romania, nu prea.. dar la ce concurenta si bataie de cap este pe nisele romanesti nici nu cred ca are rost sa iti bati prea tare capul.
Incearca pe o nisa internationala si atunci poti aduna trafic din aproape orice retea sociala si nu numai
 
acu ceva timp in urma treaba imi mergea perfect pe facebook....avand site cu 100% trafic de pe facebook ridicam la 200-300 online fara probleme, insa de la inceputul lunii trecute treaba se stricase grav....mai mult de 30-50 online nu se ridica....saptamana trecuta parca a revenit la normal treaba...iarasi se putea ridica la peste 100 online fara probleme,,,si saptamana aceasta facebook iarasi mi-a facut o "surpriza"- si anume nu pot baga conturi in grupe, bag in 4-5 grupe si imi baneaza facebook-ul optiunea de a aduga persoane in grup timp de 1 h...o mai intampinat cineva aceasta problema?sau e doar la mine?
 
da, in aceasi situatie sunt si eu... si de saptamana trecuta incepand, tot timpul imi cere sa caut tigrii si flori pe grupuri
 
exact , nu mai merge bagat con turi pe grup restrictioneaza 1 ora - 9 ore , si asta pt cateva grupuri , eu cred ca e bug ceva nu e normal sa blocheze la cateva grupuri , asa a fost si asta iarna bloca la 14grupuri cand postai:))dupa o luna si a revenit la normal,raportati problema ca sa remedieza,iar cu imaginile cand postati va recomand dupa aplicatia de telefon de acolo nu va va cere niciodata cod sau nimic
 
este problema la toti asta cu restrictia, incercati sa adaugati pe grupuri dupa conturi cu vechime daca vreti sa nu va blocheze
 
pe telefon ma ia naiba pana schimb grupurile....
faci in felu urmator: copiezzi linkurile la grupuri faci o pagina pe site le pui acolo si de fiecare data cand postezi copiezi de acolo lista si o bagi pe profil si intri de acolo, eu postez rapid dupa aplicatie dupa pc cere cod dupa m. si imagine sa selectezi dupa web ,in schimb dupa mobil nu cere niciodata probabil din browser cere din cauza ca crede sistemu ca esti bot ma gandesc....
 
acuma am incercat si am bagat doua conturi in grupe...pentru prima data in ultimele zile nu am avut probleme...nu prea am inteles faza cu aplicatia de telefon...gen ca trebuie sa ne logam pe telefon si de acolo sa distribuim sau cum?
 
t
acuma am incercat si am bagat doua conturi in grupe...pentru prima data in ultimele zile nu am avut probleme...nu prea am inteles faza cu aplicatia de telefon...gen ca trebuie sa ne logam pe telefon si de acolo sa distribuim sau cum?
ai grija te blocheaza dupa 15 grupuri eu asa pati azi dim... pe 15 ma lasa dupa bloca
 
da iti recomand sa postezi tot din aplicatie,de pe pc nu prea ai multe vizite la postare din cate am vazut,merge mai bine postarea dupa telefon, nu stiu care e faza ....
 
djfreesh...daca poti si vrei scriemi te rog un mesaj in privat ca nu stiu de unde se face asta...sa te intreb mai multe chestii ca mai greu inteleg :)
 
Loading...
Back
Sus