Tutorial Facebook Page Verify - Varianta simpla

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pana acum era destul de greu sa ai o pagina facebook verificata ( facebook page verify ) din cauza ca cerea acte si multe chestii.
Asta seara am aflat ca exista o varianta mult mai usoara si se face in maxim 60 secunde.

1. Login pe facebook si mergi pe pagina care o administrezi
2. Scroll in jos si o sa vezi mesajul:
3b91fb0f810a4799a9af7e5b13029ef2.png

3. Click pe mesaj si iti va aparea o fereastra mica unde trebuie sa alegi Metoda prin care vrei sa verifici pagina.
4. Alege Telefon
5. Tasteaza numarul tau de telefon si apoi Call Me - Numarul care-l folosesti la verificare nu trebuie sa fie asociat la nici un cont sau pagina facebook. Deci trebuie sa fie nou.
6. In cateva secunde vei primi un apel de la facebook unde o domnisoara cu o voce draguta iti spune un code format din 4 cifre care-l scrii in casuta de verificare.
7. Click verifica si gata. Acum ai pagina verificat cu acea bulina albastra.

Sper sa va ajute.
 
Nu imi apare la tips nimic de verificare.
Trebuie sa intruneasca anumite conditii?
 
Mai puteti vedea daca apare butonul in Setari si apoi vedeti daca aveti butonul de verificare.
a177ab95593241ae9a6564b14f5ae749.png


La mine apare doar la doua pagini din cele care le detin.
Daca pagina e verificata veti putea folosi facebook mentions.
 
Mai puteti vedea daca apare butonul in Setari si apoi vedeti daca aveti butonul de verificare.
a177ab95593241ae9a6564b14f5ae749.png


La mine apare doar la doua pagini din cele care le detin.
Daca pagina e verificata veti putea folosi facebook mentions.
Mai este valabila metoda asta ? la mine din 14 pagini nu apare pe nici una, ma gandesc ca trebuie sa fie pe o anumita nisa sau ceva anume, am vazut ca pe romania, sunt verificate foarte multe pagini care posteaza poze si clip-uri gen RadioCrazy si Radio Simplu, teoretic daca ei au putut sa faca treaba asta ar trebuii sa reusim si noi.
Alex poti posta aici sau in privat o pagina de a ta, unde iti apare treaba asta cu verificarea ?
 
Buna dimineata
Nu prea mai merge metoda asta ...a mers ( iti dadea bulina GRI ..nu ALBASTRA )
Trebuia sa ai pagina Afacere Locala + limba la facebook Engleza
 
Si acum cum mama naibi le mai verificam :) de exemplu pe mine ma intereseaza pentru o afacere/brand .... ce ar trebuii sa fac ?
 
Am incercat sa fac acum o pagina "afacere/brand" si nu mai apare chestia aia cu verificarea...plus ca nici inainte numergea la orice pagina ( la unele iti dadea bulina gri instant ) la altele spunea ca vei primi un raspuns...si cand iti raspundea ...nu primeai nimic ( daca nu te verifica din prima si te punea sa astepti ...nu mai primeai nici o verificare )
 
1. Metoda a fost scoasa pentru majoritatea paginilor.
2. O pagina care este deja facuta, in acest moment nu poate fi verificata. Se pare ca doar din USA se poate accesa pagina unde ceri verificarea la pagina.
Cod:
https://www.facebook.com/help/contact/1448613808726619
3. Pentru paginile noi exista o solutie sa fie verificate doar cu telefon, dar nu functioneaza pe romania.
 
si de exemplu daca eu sunt persoana publica cum il fac daca pe romania nu merge :)
 
Loading...
Back
Sus