Facebook Ads pt CPA

kwikfiks

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,

As dori sa stiu daca se merita sa investesc niste bani in Facebook ADS pt a cumpara trafic pt ofertele de CPA. Se merita ? Niste pareri ? Sfaturi ? Sunt deschis la orice tine de CPA
 
1. Depinde de oferta CPA si care Este comisionul tau.
2. Pretul per actiune IL setezi I'm functie de valoarea la comision.
3. Trebuie sa faci o audienta cat Mai apropiata de produsul tau. Nu te uita la numere Mari, Mai bine 100 persoane in target decat 1000.
4. Nu toate firmele accepta reclama cumparata pe Facebook sau Google.

Exemplu:
Un produs in valoare de 17$ si un comision de 50%, poti licita cost per actiune la add de pana la 1.5$.
Plecam de la ideea CA audienta e facuta bine si numarul de persoane Este de 100. Mai luam in calculator ca toti cei 100 dau click pe ads, adica un cost de 150$, daca licitam Suma de 1.5$ si asta depinde de locatie si nisa.
1 din 3 persoane va cumpara produsul si de aici faci tu calculele.
Retine ca Este doar UN exemplu.
CEA Mai buna metoda de a invata cateva Este sa faci test pe sume da vezi cum functioneaza. Doar asa iti dai seama exact cum merge treaba.
 
Pai mai mult vreau sa ma axez pe ofertele cu email submit ... chit ca se castiga mai putin dar sunt sanse mai mari sa primesti conversii..as dori sa fac o pagina de facebook si sa ii fac reclama ...si as dori sa stiu cat ar ajunge reclama pe zi cu trafic din UK , USA si Canada ..
 
Vezi ca la acest tip de oferta rata de scam e foarte mare. Chiar daca leads este valid iti vor spune ca nu este sau nu a convertit.
Metoda asta se poate folosi impreuna cu alta, prima pentru tine sa faci rost de adrese de email si adoua pentru a oferta care o promovezi. Adica userul pentru a vedea oferta completeaza datele, care in general sunt luate automat de facebook si dupa ce da submit, ajunge la oferta promovata de tine.
at ar ajunge reclama pe zi cu trafic din UK , USA si Canada
Ti-am spus mai sus, faci niste simulari si vezi cu ochii tai cat costa pe fiecare nisa.
Uite o simulare per general, fara nici un criteriu, doar ca am ales america.
facebook ads usa.png

Daca vrei ceva de inceput care iti poate produce bani frumosi iti recomand aceast site.Multe oferte, dar atentie ca sunt multi afiliati aici care folosesc facebook pentru a face comisioane.
 
decat facebook mai bine alegi ebay http://www.ebayadvertising.com/ (alegi oferte cpa care se cuvin pentru ebay , sau oferte de pe alybaba,amazon cu comparatii,Amazon este mai folosit decat ebay in uk ,2 persoane din 10 folosesc ebay si restul amazon in uk )pui sa faci reclama multa de sambata pana duminica seara la ora 23,59 , audienta este foarte mare duminica seara din cauza ca majoritatea sunt acasa si nu mai ies in oras pentru distractie stau acasa navigand ,cel putin cam asa se face in uk .

vezi ca unele websituri nu accepta sa faci pub pe situri gen amazon ,ebay etc

gen cum sunt cei de la puma sau Adidas parca
http://www.adidas.co.uk/affiliates
https://www.houseoffraser.co.uk/affiliates-programme

Este o loterie sincer publicitatea , intrebarea ta era mai buna ceva la modul , pe ce nisa aveti conversatii mai mari ? Dar sunt sigur ca nimeni nu va spunea asta gen eu am conversatie la vanzare sampoane barbatesti .Trebuie sa ai si putin noroc , am vazut persoane care cu 100 de euro au scos bani frumosi circa 670 euro si am vazut persoane si testat personal cu 100 euro am scos 46 euro ,o fi produsul cauza , o fi din cauza ca am ales prost eu nisa , sau vizitatori nu au fost pregatiti pentru asa ceva?

Cu siguranta conteaza mereu strategia , ca un mic exemplu de craciun pana pe 3 ianuarie toti bagam ca sparti in noi , iar cum uk , usa este o tara de obezi dupa sarbatori se cauta remedii de slabire ,pastille , biciclete sau alte produse de fitness ,sticlute sa iti pui apa in ele .Toate au o semnificatie in alegerea produsului plus pe urma omul se uita foarte mult la livrare 24 de ore sau cateva zile conteaza mult , cel mai mult este next day delivery si cu transport gratuit. Daca oferi o retea cpa care incep cu aceste doua mentiuni next day delivery si sau free delivery ai success.Asadar cand iti alegi o oferta de cpa ,vezi sa aibe oficiul pentru livrare si in tarile in care faci publicitate conteaza si asta mult.
 
Ultima editare:
Legat de eBay si Amazon, din cei care-i cunosc eu, cumpara doar de pe Amazon.
Poti vinde de pe amandoua daca faci flipping/resell.
Publicitate pe pe cele doua platforme e destul de scumpa.
Oricum inainte de a incepe trebuie sa faci un research amanuntit.
 
pe amazon iti ia commission la produs 10% din valoare , pe amazon faci nu faci converstii trebuie sa platesti pentru magazine online , cand am avut magazin plateam lunar 25 de lire , plus la sfarsit am avut surpriza sa mi se ia bani in continuare ,deoarece cand deschizi magazin pe amazon si accepti sa platesti lunar magazinul online este o actiune cpa ( hahahah smart way nu celor de la amazon) am sunat la banca le-am spus sa imi dea bani sustrasi fara autorizatia personala. am primit bani inapoi in 10 minute in contul bancar.Ma trezesc a doua zi surpriza dupa ora 00.00 amazon iar a sustras bani de si eu aveam contul de magazine inchis .Ok np sun la amazon inca 5 lire de credit pe telefon la numar cu 800 nu free credit alta metoda smart celor de la amazon , Am vorbit cu ei si dupa minute bune de conversatie mi-au rezolvat problema de a sustrage bani , nu de a imi da bani luati .Dupa 8 luni si acum primesc email de la amazon ca sa intru in contul de seller ca sa imi dea bani inapoi , dar eu cum magazinul il am inchis nu pot intra in contul de reseller din cauza ca nu mai functioneaza acel cont .Trebuie sa fac iar alt cont de reseller unde la inceput pui detaliile de plata :)) ati inteles alta manevra smart din partea celor de la amazon .Am invatat pe propria piele habar nu aveam de astea si nici nu am gasit discutii de genul pe nici un forum ,nici nu m-am zbatut sa caut mult ,ma refer la modul general .Voi incepe curand sa fiu reseller cu amazon iar dar de data asta voi incerca sa fac ceva implementat cu punctele de logistica ,asta a fost si scopul din cauza am inchis contul de reseller pe amazon prima oara,m-am aruncat ca prostul inainte,fara sa ma informez detaliat, totul a fost facut de placere ..sper sa va ajute off topicul pe viitor.

In schimb acum am facut afiliere la Lenovo :) acum circa 6 luni , urmaresc preturile doar ,asa analizez si stiu ce este convenabil sa cumpar din magazine,nu pot vinde din cauza ca nu pot fi afiliat pe internet Lenovo ci doar daca am magazin real , gen argos ,emag,sala de internet etc.
 
Pe eBay comision Este si Mai mare. Testat de mine, vinzi nu vinzi, comision se ia. De retinut ca a fost acum cativa ani.
Pe Amazon si Google books se face Bani cu carti. Daca le AI cu asta se fac bani. Unul care-l cunosc a scris o amarata de carter de 185 pagini, apoi la vanzare pentru 0.99£ si a avut peste 40k descarcari.
 
Pe eBay comision Este si Mai mare. Testat de mine, vinzi nu vinzi, comision se ia. De retinut ca a fost acum cativa ani.
Pe Amazon si Google books se face Bani cu carti. Daca le AI cu asta se fac bani. Unul care-l cunosc a scris o amarata de carter de 185 pagini, apoi la vanzare pentru 0.99£ si a avut peste 40k descarcari.
tocmai asta este si punctul pe internet, ajunge in viata sa dai in tun cu ceva la vanzare cu pretul de 1 usd etc , vand piatra binefaceri :)) https://crystal-cure.com/agate.html

scz off topic.
 
Multumesc pt sfaturi !

Oare gasesc la cineva pe aici sa cumpar niste conturi de facebook verificate telefonic?
 
Loading...
Back
Sus