NeTestat Fa bani online si distreazate cu Terra2000 .

Nu este bug la inregistrare , jocul este la inceput si au fost deschise doar cateva tari , cand aceste tari ajung la un minim de 50 de locuitori se mai introduc si alte tari si deoarece USA avea deja 50 de locuitori au scos de la inregistrare tara acum este inapoi .
Daca nu ar fi procedat asa o tara se dezvolta bine in timp ce una care ramanea cu un jucator devenea tinta sigura .
Dupa cum am zis dupa un timp se introduce si modul de razboi .
Asa ca in mare banuiesc ca ati inteles despre ce este vorba .
Daca esti inscris pe o tara nu poti merge la munca pe alta , doar sa lupti poti cu alta tara .
In momentul cand se introduc si insulele atunci poti cere cetatenie pe insula ptr ca se acorda .
 
Eu chiar caut un joc captivant pe care sa mai pierd timpul din cand in cand, dar acesta...
- design de anul 1998
- firma din spatele siteului e din Galati. Cifra de afaceri sub 10k euro/an si pierderi de 5k. Mai multe aici

Trageti voi concluzile.
Are vreo importanta ca firma este din Galati, Bucuresti, sau Brasov? Era mai de incredere daca firma era pe undeva printr-un paradis fiscal cu datele firmei si administratorului ascunse? In Galati sunt unele din cele mai mari firme din tara pe anumite domenii.
Pierderile firmei nu au nici o relevanta. Pierderile se pot traduce prin multe aspecte : investitii nerecuperate inca, dividende retrase la final de an, achizitii de echipamente si software. Daca tot esti expert in identificarea firmelor cu probleme, te rog fa analiza completa si vei vedea ca in primii ani de activitate profitul a fost mult mai mare decat pierderile din ultimul an sau din ultimii doi ani. Si asta datorita faptului ca administratorul a decis sa retraga abia dupa primii trei ani dividendele din firma (inclusiv dividendele din primii ani). Chiar si asa, profitul general pe cei 5 ani de activitate a firmei este mai mare decat asa zisele pierderi pe care le descrii tu.
In alta ordine de idei, poti cauta oriunde vrei tu, pe site-ul ANAF-ului, pe alte site-uri de specialitate si vei vedea ca firma asta amarata din Galati, nu are nici cea mai mica datorie nici catre stat, nici catre furnizori si nici catre jucatori. Ceea ce, cred eu, e totusi o realizare pentru o firma romaneasca, ce alege sa-si plateasca furnizorii, clientii , angajatii si impozitele.
De pe data de 15 Mai si pana acum, 31 Mai, am onorat plati catre jucatori in valoare de peste 2000 de euro. De cand am preluat jocul cel vechi (fostul ANNO1777, actual Terra1700), am onorat plati de peste 70.000 euro catre jucatori.
 
Ultima editare de un moderator:
Am încercat sa mă inregistrez și eu însă îmi apare următoarea eroare la înregistrare : "Provided Email is invalid. Please check its accuracy", am încercat atât adresa de e-mail: Gmail/Yahoo .
Am încercat sa mă înregistrez de pe mobil.

Edit: de pe mobil nu am putut sa mă înregistrez , am ajuns acasă și am reușit de pe pc. Mulțumesc
NU folositi majuscule la adresa de mail. Din cauza asta primiti eroarea cu adresa de email invalida la inregistrare
 
NU folositi majuscule la adresa de mail. Din cauza asta primiti eroarea cu adresa de email invalida la inregistrare

Poate pui si o dovada de plata sa-l trecem la tes
NU folositi majuscule la adresa de mail. Din cauza asta primiti eroarea cu adresa de email invalida la inregistrare


Poate pui si o dovada de plata sa trecem topicul de la netestate .La mine mai dureaza ceva pana cand ajung la o retragere .Momentan sunt la 25 de euro exact la jumatate .
 
Ultima editare:
obisnuiam sa joc M.G ce trebuie sa fac .Daca ai avea in tutorial pentru incepatori sa urmaresc pasi simpli ? Multumesc anticipat.
tutorial exista dai pe limba romana si intri la tocmai in capat in dreapta unde sunt 3 liniute , apesi acolo si tocmai jos gasesti documentatie si forum , unde sunt descrise toate etapele .
Insa in mare trebuie sa intri la your acount la lupte recruti si sa bati recrutul pana ajungi cu petrea la 10 astfel strangi cateva sute de dolari ( sau moneda in care tara esti ).O batalie dureaza 10 minute .
Dupa ce ajungi cu puterea la 10 intri la munca asta o poti face odata pe zi si la fiecare 5 zile muncite primesti un bonus de la stat .
Cand ajungi cu puterea la 10 si ai strans banuti si ai citit documentatia daca tot ai nelamuriri intrebi din nou si iti spun ce sa faci in continuare .
Sfat nu cheltui banutii doar strange :) .
 
Salutare.
Va merge Terra2000? Mie de vreo 4 ore imi arata eroarea de mai jos:

This page (http://www.terra2000.com/) is currently offline. However, because the site uses Cloudflare's Always Online™ technology you can continue to surf a snapshot of the site. We will keep checking in the background and, as soon as the site comes back, you will automatically be served the live version. Always Online™ is powered by Cloudflare | Hide this Alert
 
Au existat niste buguri la munca si la bonusuri pe care le-au rezolvat , atunci cand intrai la munca in a cincea zi iti platea dmai multe ori bonusul si apareai ca si cum ai munci de doua ori in acelasi timp .Acum este online .
 
Banuiesc ca nu esti pe capitala braziliei esti pe un alt oras unde nu prea sunt inscrisi , sfatul meu este sa te uiti la demografie si sa vezi unde sunt multi jucatori si acolo sa mergi pentru ca sigur sunt firme deschise si ai sa gasesti ce ai nevoie .
 
Prima intrebare care imi vine in minte ar fi ai activat jocul adica sa confirmi email ?
Totusi vad ca ai ceva bani stransi , deci cred ca este confirmat emailul .Poate dai ceva detalii ce nu se contorizeaza sa incerc sa te ajut cu o explicatie .
 
Sunt pe link-ul tau :) de 3 zile m-am mutat din australia si nu se contorizeaza nimic ..
ZYLtJIS.jpg


YjTNKHh.jpg
 
Deci tu te-ai inscris in joc in australia si ai venit acum pe america .
Nu ai cetatenie americana si nici nu se da , poti obtine o alta cetatenie atunci cand se baga insulele .Deci practic in alta tara nu poti munci , lupta etc .
Totusi ai voi da un mesaj la dmin sa vad daca s-a schimbat ceva , insa sfatul meu este sa ramai in tara unde te-ai inscris .
 
Loading...
Back
Sus