Extra 16 GB of Dropbox space

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am primit e-mail astazi de la Dropbox in care ma anunta ca pot primi pana la 16G b extra space daca invit prieteni.
bEyVghQ.png


Cine este interesat sa acceseze acest link.
 
este valabil numai pentru cei care nu au cont, de unde 32 de "friends" ca sa faci 16 GB ?
 
Dupa ce depasesti 10 "prieteni" nu iti mai dau 500mb cat 125mb :) eu am ajuns la 14Gb :D mai un pic si am maxim!
 
@AlexH vezi pe la cunoscuti poate ai pe cineva cu smartphone sau tableta Samsung, eu am avut noroc fara sa imi dau seama am primit promotia asta:
Account+-+Dropbox.jpg
 
Personal folosesc dropbox foarte mult si incerc sa evit Google drive. (Google citeste fisierele) . Dar, sper, ca in viitorul apropiat sa imi creez un server acasa pentru data storage, e mai sigur :)
 
acasa nu stiu cat de viabil este. consturile sunt prea mari si implica multa munca din partea ta.
 
1 an de hosting the costa €360 per an, iar pentru a seta exact acelasi lucru ce face si o firma de hosting, ma costa 1 luna de lucru (4-5 ore per saptamana) si £150, iar pe urma nu mai trebuie sa platesc nimic.
Care crezi ce e mai eficient ?
 
Acasa:
1. install + setup = daca stii cumse face atunci constul este zero
2. energie 24/7/365 - minim 120 £ pe an
3. Internet - minim 240£ pe an
4. Alte costuri - 20-50£

Desigur daca ai deaja calculatorul, daca nu, atunci mai adaugi cel putin 500£
 
A testat cineva cu un video? Daca accepta ca google drive atunci e o buna sursa de pus filmele si serialele.
Pentru 10 euro/10TB/Luna se merita.
Sa spun cineva un video sa vedem cum este.
 
Loading...
Back
Sus