Extensia .xyz devine tot mai populara

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Se pare ca extensia .xyz devine tot mai populara pe zi ce trece. Dupa ce google a ales extensia .xyz pentru noul proiect Alphabet mai multe companii au inceput sa o foloseasca.
Alphabet - Noul proprietar Google si youtube
.xyz - Cea mai cautata extensie

De curand am vazut ca si facebook a luat cateva domenii pe aceasta extensie pentru noile sale proiecte. Pentru marile companii pretul nu cred ca conteaza, acesta fiind de doar $ 2.18 pe an.

Am cateva domenii pe aceasta extensie dar nu le-am folosit. Voi incerca sa testez unul sa vad cum se indexeaza, daca urca mai repede, etc.

Voi cei care folositi domenii web pe extensia .xyz, puteti sa imi spuneti daca merge bine, experienta voastra cu aceasta extensie?
Sper sa nu aiba aceiasi soarta ca extensia .pw care desi a avut parte de o publicitate masiva, nu te ajuta cu nimic.
 
Mi-am luat eu si am inceput treaba la el de 1 saptamana. Indexeaza la fel. L-am luat ca mi s-a parut ok extensia, diferita, ceva nou. Nu ca m-ar ajuta cu ceva.
Nu cred ca un domeniu va avea prioritate sau alte chesti.Cred ca indexarea tine de cum faci site si optimizarea seo.
 
Loading...
Back
Sus