Exchange articole in limba romana

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stiu ca am mai discutat pe aceasta tema, dar chiar nu putem face ceva in aceasta privinta? In loc sa facem copy/paste la alte articole, am putea avea continut original, cei care scriu articole ar avea si ei de treaba mai mult. In acest fel toata lumea ar avea de castigat.
Eu public la tine, tu la mine si tot asa.
Articolele sa fie unice si interactive, adica sa motiveze userul intr-un fel sa faca o actiune, comentariu, share, like, etc.

Suntem destui aici care au un site unde pot publica articole cu un link extern.

Ma gandesc ca urmatoarele reguli le-ar putea respecta toti.

1. articol de minim 500 cuvinte - mai putin nu aduce avantaj nimanui
2. subtitlu 2 - primul h2 si al doilea h3
3. link inclus in articol 1
4. o imagine ca reprezentativa si alta in articol acolo unde se cere.
5. articolul sa fie citet si imparti in paragrafe. In funtie de thema folosita spatiu dintre paragrafe sa fie de 1 sau 2.

Optional:
1. propritarul la articol sa comenteze la articol - adica eu comentez la articolul meu care a fost publicat pe site lui X
2. proprietarul la articol sa dea share pe retelele sociale la articol - adica eu dau share pe retelele sociale unde am cont la articolul care a fost publicat pe site lui X

Reguli site:
1. minim 6 luni vechime
2. sa nu fie penalizat in google
3. fara ferma de link in sidebar sau footer
4. aspect dragut si prietenos

Daca aveti sugestii postati mai jos.

Cei care vreti sa faceti exchange postati de gen:

1. url site
2. nisa
3. vechime site in forma de acum
4. eventuale extra conditii de publicare in afare de cele scrise de maine mai sus

Cum este posibil ca nu toata lumea sa aiba un site pentru exchange, se poate face si in sistem Guest posting. In acest fel tu ca admin la site ai continut fresh si unic pe site, iar cel care publica are un backlink. Dupa cum vedeti este win > win pentru toata lumea.

 
Voi incepe sa postez.
Pe adult am un site si accept guest post.
Date blog:
1. gen : personal adult
2. vechime: 9 ani
3. 5k subscribe
4. nu am mai postat de un an cred, dar tot se mentine la 700-1300 pe zi

Mod de scriere articole:
Personal + caterinca + critica foarte dura + limbaj colorat.
 
Interesanta este aceasta idee. Pacat ca nu prea ma invart in genurile adult.
Totusi pentru cei interesati am un mic domeniu, cu un WPMU pe el si oricine isi poate face cont pentru a publica chestii...
Cautati pe google "XeNNo Portal – Locul blogului tau" pentru cei interesati ... :)
 
Interesanta este aceasta idee. Pacat ca nu prea ma invart in genurile adult.
Totusi pentru cei interesati am un mic domeniu, cu un WPMU pe el si oricine isi poate face cont pentru a publica chestii...
Cautati pe google "XeNNo Portal – Locul blogului tau" pentru cei interesati ... :)
Salut !

Ti-am gasit site-ul .. Ma voi inscrie si voi posta 1 articol 2 articole de 500 de cuvinte cu 2 linkuri in descriere..
Am o intrebare:
Linkurile vor fi dofalow?

De asemenea am si eu un site in limba romana si unul in engleza in care accept articole de 500 de cuvinte cu 2 linkuri dofalow
care este interesat astept PM . Cel in romana are 3 ani iar cel in engleza 1 an.
Nu accept adult!
 
Recomand sa nu puneti mai mult de un link in articol catre site-ul tinta. Incercam sa facem ceva de calitate si nu sa ne ingropam. La fel recomand 1-3 link interior pe articole relevante si unde este necesar si posibil, un link catre un site cu autoritate mare, gen wikipedia.
Link-urile in articole vor fi mereu dofollow, asta daca adminul nu a facut modificari.

Mai am cateva domenii vechii pe nisa de news/general pe care accept guest posting.
Curand deschis si un domeniu care este vechi pe nisa recenzii filme
 
Domnule poet ca sa incep asa daca esti profesor dute si preda-tii orele la scoala, si nu pe site-uri unde sunt oameni normali si nu desteptii ca tine cu respect un
Analfabet

Era un invatator care la ora de matematica a inceput sa le predea copiilor tabla adunarii.
Si a inceput cu inceputul scriind pe tabla:
0+1=0
1+1=2
2+1=3
3+1=4
4+1=5
5+1=6
6+1=7
7+1=8
8+1=9
9+1=10
In timp ce scria, se auzeau chicoteli in clasa, motiv pentru care profesorul a insistat sa se faca liniste de cateva ori. Cand insa a terminat de scris, s-a intors la elevi si le--a spus ca aceasta este tabla adunarii numerelor cu 1.
Un zumzet mare a inceput prin clasa si multi dintre copii au devenit vocali iar profesorul a rugat pe unul dintre ei sa ii spuna ce se intampla.
Acesta a spus chicotind ca 0+1=1 si nu 0 asa cum a precizat profesorul - gresit- pe tabla.
Profesorul le-a spus ca intentionat le-a scris astfel acea operatie ca sa le demonstreze ca poti stii 90 la suta dintre operatii corect insa toata lumea te va judeca pentru aia gresita ...

Asta ca sa te calmezi putin :)
 
nu cred ca e ok ca lista asta de site-uri sa fie facuta publica, nu de alta dar daca prinde unul ciuda incepe cu report-uri la Google si se duce totul de rapa. Cred ca ar trebui adunate 10-15 persoane maxim in care stii ca poti avea incredere si nu sunt "hateri" @AlexH ,facem un grup skype unde sa putem interactiona, faci grup de Adult si Grup de Mainstream separat, punem un excel cu datele de acces ale site-urilor intr-un Dropbox si primesc acces toti cei interesati. Asa ma bag si eu, altfel nu, am lucrat prea mult la PBN ca sa mi-l frece vreo unul dinasta care are si el un site si se crede mare SEO pana la prima penalizare primita de la Google cand ii pica aripile si incepe cu reporturi. (fara sa fac vreo aluzie la cineva inscris aici pe forum) .
 
Loading...
Back
Sus