Este Romanca mai buna femeie din lume?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Aceasta postare este de pe facebook si m-ma gandit sa vad opinia voastra despre subiect.

O romanca munceste 10 poate chiar 12 ore ,pe cand o straina munceste maximum 8 ore.O romanca gateste dupa ce vine de la munca,pe cand o straina zice "hai la Mc'Donalds".Cu o straina nu strangi bani ,pt ca le place in oras sa fie purtate si rasfatate ,pe cand romancele sunt strangatoare.O romanca nu iese in oras ,ea mai bine sta acasa si se uita la televizor,curatenie,papa pe cand o straina te duce in toate puburile englezesti.Cu o straina nu ai sa ei casa ,decat mortgatge.O romanca te ingrijeste te alinta inainte de a face dragoste ,pe cand o straina te ia direct "hai sa ne ...dupa 2 pahare de whiskey ".

Daca vrei o viata sanatoasa si linistita apeleaza la romance.Daca vrei o viata plina de inhibitii si sa rupi toate cluburile de noapte apeleaza la straine.
Din pacate 80% din asa zisii barbatii romani mai bronzati ,cu nas mare de popandau frecventeaza colturile magazinelor si cu sticla in mana sau se duc la pacanele.

Din pacate la noi un barbat din Romania sau care traieste in Anglia din cauza bauturii si fumatului un tanar de 23 de ani arata de 30-40 de ani.Arata asa ca o tine doar in bairamuri de luni pana duminica pe ritmuri maneliste si pufaie cate un pachet ,doua de tigari pe zi . . PEACE.
 
Nu e generala treaba asta :) Sunt si romance care nu au treaba cu a face casa! Sunt in lume doua categorii de femei: Femeile de casa si femeile de club :D
 
Ea e femeie de casa nu face de astea
Nu e vorba de asta. Ma refer daca ar spune acelasi lucru, cum ai reactiona?
Parerea mea este ca nu poti avea ambele parti. Si din cate am vazut ai femeie ok, de viitor care merita sa faci o casa si nu merita nici cea mai mica abatere ....
 
Hehe.. cate ar fi de spus despre acest subiect. Facand o gluma, fiecare alege ceea ce ii lipseste. :)

Trecand la continutul textului eu nu sunt de acord cu ceea ce scrie acolo.
Romancele gatesc mult pentru ca nu isi permit sa iasa in fiecare zi sa manace in oras. O romanca nu are bani sa isi permita sa iasa asa de mult in oras pe cum si-ar dori. Asta daca nu are un "sponsor" :) Sau crezi ca o fac de placere?
Strainii in general nu isi pun problema stransul banilor pentru ca ei stiu ca daca azi isi pierd jobul, maine se pot angaja in alta parte.

Diferentele sunt mari dintre noi si lumea civilizata. Pana am inceput sa calatoresc mai des credeam si eu vorbele alea cu romancele cele mai frumoase femei si alte blablauri. Asta pana am ajuns prin suedia, rusia, moldova etc.. Pot zice ca femeile 30-35+ de la noi sunt chiar urate. Grase, imbracate prost etc..
 
Romancele gatesc mult pentru ca nu isi permit sa iasa in fiecare zi sa manace in oras
Aici nu sunt de acord. Unde este mancarea mai buna decat acasa?
Strainii in general nu isi pun problema stransul banilor pentru ca ei stiu ca daca azi isi pierd jobul, maine se pot angaja in alta parte.
Nici nu sunt total de acord. Nu isi fac griji pentru ziua de maine pentru ca statul le va plati chiria, bani de mancare sau bonuri la food factory, etc.
Diferentele sunt mari dintre noi si lumea civilizata.
Aici sunt de acord si nu vad asta un lucru rau.
Pot zice ca femeile 30-35+ de la noi sunt chiar urate. Grase, imbracate prost etc..
Pentru ca la noi se fac frumoase si pun accent cand sunt tinere. vezi exemplu in spania unde femeile intre 16-35 ani sunt foarte urate si nearanjate, pe cand cele de la 40 ani in sus sunt super ok.
 
Ori ce femeie are clubul in ea...trebuie sa il scoti la iveala.....Daca ai o femeie ce munceste 10 12 ore pe zi.....cand mai are timp de familie ...2 ore pe zi ?
Fiecare femeie e puternica in felul ei ....trebuie doar sa ii vezi partea puternica...pentru fiecare barbat ....femeia lui e puternica....fie munceste ..fie sta acasa...
Cred ca fiecare femeie intreaba barbatul:
Ce vezi la mine ?
Si noi ce zicem ? de fiecare data.
O femeie frumoasa si puternica...cu cei mai superbi ochii ....etc etc.....la fiecare ....de fiecare data .
In consecinta : Fiecare femeie e puternica la timpul ei. ;)
 
Aceasta postare este de pe facebook si m-ma gandit sa vad opinia voastra despre subiect.

O romanca munceste 10 poate chiar 12 ore ,pe cand o straina munceste maximum 8 ore.O romanca gateste dupa ce vine de la munca,pe cand o straina zice "hai la Mc'Donalds".Cu o straina nu strangi bani ,pt ca le place in oras sa fie purtate si rasfatate ,pe cand romancele sunt strangatoare.O romanca nu iese in oras ,ea mai bine sta acasa si se uita la televizor,curatenie,papa pe cand o straina te duce in toate puburile englezesti.Cu o straina nu ai sa ei casa ,decat mortgatge.O romanca te ingrijeste te alinta inainte de a face dragoste ,pe cand o straina te ia direct "hai sa ne ...dupa 2 pahare de whiskey ".

Daca vrei o viata sanatoasa si linistita apeleaza la romance.Daca vrei o viata plina de inhibitii si sa rupi toate cluburile de noapte apeleaza la straine.
Din pacate 80% din asa zisii barbatii romani mai bronzati ,cu nas mare de popandau frecventeaza colturile magazinelor si cu sticla in mana sau se duc la pacanele.

Din pacate la noi un barbat din Romania sau care traieste in Anglia din cauza bauturii si fumatului un tanar de 23 de ani arata de 30-40 de ani.Arata asa ca o tine doar in bairamuri de luni pana duminica pe ritmuri maneliste si pufaie cate un pachet ,doua de tigari pe zi . . PEACE.
Toate femeile din lume sunt frumoase !
Urâțenia apare atunci cand acea persoana,in special femeia are un caracter in care crede ca este cool sa înjuri sau sa o faci pe proasta.
Totul depinde de educația care o primești !
Important este sa găsești persoana potrivita care sa tina la tine,si mai ales sa îti fie alaturi la greu.
Insa stii care este partea nașpa ?
Proaste*e se combina cu prost*i si se inmultesc triplu.
Iar copii primesc educația lor,si la rândul lor o oferă mai departe.
 
Cum iti alegi sotia, in functie de varsta?
La 20 de ani: iti iei o unguroaica;face asta amor la greu!
La 30 de ani: iti iei o nemtoaica; stie sa-ti educe copiii!
La 40 de ani: iti iei o englezoaica;e o lady si nu te face de ras in societate!
La 50 de ani: iti iei o americanca; e o companie placuta in excursii!
Dupa 60 de ani: iti iei o romanca;face asta o coliva si niste pomeni!
Credit Facebook
 
Loading...
Back
Sus