Eroare 404 .

Sau foloseste acest plugin sa redirectionezi toate 404 catre prima pagina si scapi de erori si caderi din cauza lor. Cand ai multe este bun.
https://wordpress.org/plugins/all-404-redirect-to-homepage/

Instalezi, activezi, treci linkul catre homepage in plugin, salvezi, stergi cache si esti gata.
Te duci in webmastertools apoi si selectezi toate probleme si ii spui la google ca sunt rezolvate la toate erorile. Apoi mai dai sa indexeze odata sitemap.

Apoi vor disparea usor usor toate. Si blocheaza in robots.txt crawl google pe wp-includes, wp-admin etc daca ti-a luat si alea la crawl. Cu aceleasi probleme m-am trezit si eu de curand...acumulat multe de la modificari linkuri dmca, modificari, updateuri, etc.

P.S.: Astept berea :p
Dap am gasit un pic inainte de a posta tu si eu acelasi plugin si am rezolvat sper , voi face si celelalte setari , multumesc .
 
Multumesc tuturor pentru sfaturi , am rezolvat cele cu 404 care erau in numar foarte mare , acum am nevoie de ajutorul vostru sa rezolv si acele linkuri din categoria nu a fost gasit daca are cineva idee cum se poate rezolva , atasez mai jos foto :

1.png

j8vxyh
j8vxyh
 
Pai ... daca toate duc pe prima pagina, cred ca nu mai ai de ce sa iti faci griji. Redirectionarea exista la acele pagini si poti doar sa marchezi ca rezolvate probleme in consola google si sa astepti sa vezi daca apar alte erori ...
 
Personal nu as redirectiona paginile 404 catre homepage din simplul motiv ca va puteti trezi cu penalizare pe homepage, implicit pe cuvintele cheie principale...
Ca sa fiti mai safe creati o pagina oarecare si faceti redirecturile catre ea, nu catre homepage.
 
Personal nu as redirectiona paginile 404 catre homepage din simplul motiv ca va puteti trezi cu penalizare pe homepage, implicit pe cuvintele cheie principale...
Ca sa fiti mai safe creati o pagina oarecare si faceti redirecturile catre ea, nu catre homepage.
Sustin. E mai safe si se poate face usor o bagina chiar si in html, fara prea multe batai de cap si sa puneti si cateva link-uri principale in acea fila ce va reprezenta 404. Din cate stiou, ajuta la googlebot
 
Offf este foarte greu de inteles, chiar daca au fost oferite exemple/solutii foarte simple si bune.
Preocuparea celor care intampina aceasta probleme, nu este cum rezolvi sa nu mai apara in google webmaster ci ce le provoaca si cum faci sa nu mai apara pe viitor.
Deci prima data afli care este probleme la tine pe site, apoi incerci sa o rezolvi ca pe viitor sa nu mai apara. Apoi ca preventie faci o regula in htaccess pentri a face redirect catre o pagina speciala sau homepage. Recomandat este o pagina speciala pentru asta.

Solutia din topicul cu htaccess este ok, dar u e bine sa bagi atat de multe link-uri in el sau sa-l faci prea mare. Se poate insa sa se fac alte fisiere unde bagi link si la final pui regula in fisierul htaccess cu link catre acele fisiere.
 
Offf este foarte greu de inteles, chiar daca au fost oferite exemple/solutii foarte simple si bune.
Preocuparea celor care intampina aceasta probleme, nu este cum rezolvi sa nu mai apara in google webmaster ci ce le provoaca si cum faci sa nu mai apara pe viitor.
Deci prima data afli care este probleme la tine pe site, apoi incerci sa o rezolvi ca pe viitor sa nu mai apara. Apoi ca preventie faci o regula in htaccess pentri a face redirect catre o pagina speciala sau homepage. Recomandat este o pagina speciala pentru asta.

Solutia din topicul cu htaccess este ok, dar u e bine sa bagi atat de multe link-uri in el sau sa-l faci prea mare. Se poate insa sa se fac alte fisiere unde bagi link si la final pui regula in fisierul htaccess cu link catre acele fisiere.
Alex sper sa nu te superi insa pentru unii in categoria in care sunt si eu este chiar foarte greu sa inteleaga multe din lucrurile pe care le scrieti aici , deoarece nu avem cunostinte mai deloc .
Foarte multe din problemele pe care le-am rezolvat si la care m-a ajutat acest forum au fost facute pentru ca in 99 la suta din cazuri au fost facute explicatii ca pentru ca si un copil de clasa a 5 a sa inteleaga , deci un pic de rabdare si cu noi in continuare .
 
Loading...
Back
Sus