Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Tutorial Embed Youtube In Background Pe Mute

Discuție în 'Tutoriale' creată de Susp3kt, 19 Sep 2016.

1. Susp3kt

Susp3kt Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    413
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $976,59
    Salutare,
    Am vazut acum cateva minute un topic in care era prezentat un serviciu pentru prin care introduceai in site-ul tau player de youtube cu sonorul pe mute si ascuns, asa ca am cautat pe google si am facut un mic cod prin care poti introduce in site-ul tau un player de youtube care sa aiba volumul 0 si sa fie ascuns.
    Scriptul este facut sa functioneze pe mai multe videoclipuri, deci la refresh o sa se afiseze random un alt videoclip si asa poti sa faci vizionari la clipurile tale de pe youtube.

Cod script:
    http://notepad.pw/roforum-yt-autoplat
    (Am urcat scriptul pe notepad.pw deoarece forumul am observat ca deformeaza codul)

Pentru a adauga clipuri de pe youtube in script trebuie sa modificat/adaugati linia:
    Cod:
    var yt_ids = ['JPbUxKnBmKY', 'Lh2oWbaRvQg', '8Uw13DP6UiI'];

Exemplu:
    Cod:
    var yt_ids = ['id_yt_1', 'id_yt_2', 'id_yt_3','id_yt_4','id_yt_5'];

Este de preferat sa puneti scriptul in footer, ca sa nu ingreuneze incarcarea site-ului.

PS: Scriptul nu l-am testat, nu stiu daca contorizeaza, deci un feedback ar fi bine venit :)

Publicitate

Oprisan Alina, schoolOFdj, effecto și alți 5 apreciază asta.
  2. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    7.104
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $8.057,50
    Testat de mine acum si functioneaza din cate vad. Un demo gasiti aici. http://www.roforum.net/src/yt.php Am setat sa apara playerul si nu hide asa cum e setat.
    Chiar recomand sa fie lasa asa si pus undeva pe site unde lumea sa-l vada si sa deea click.
    alte topicuri pe aceasta tema:
    http://www.roforum.net/threads/custom-pre-roll-pentru-youtube-embed-video.814/
    http://www.roforum.net/threads/embed-youtube-recent-upload-pe-site-tau.2426/
    http://www.roforum.net/threads/scri...ral-pentru-youtube-dailymotion-si-popup.1653/

Ca sugestie @Susp3kt sa adaugi daca poti ca imediat ce sa terminat clipul sa treca la urmatorul din lista. Foarte bun si ultil pentru cei care au site de filmesi userul sta cate 60-90 minute pe site.

Oprisan Alina, effecto, stely20 și alți 2 apreciază asta.
  3. effecto
    Amused

effecto Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    71
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $166,92
    am testat si eu acest cod, functioneaza dar nu contorizeaza vizualizarile, daca a mai folosit cineva si i-a contorizat sa lase un mesaj

Oprisan Alina apreciază asta.
  4. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    7.104
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $8.057,50
    Oprisan Alina și effecto apreciază asta.
  5. RaZZvaN

RaZZvaN New Member Registered

Aprecieri primite:
    1
    Puncte trofeu:
    1
    Credit:
    $1,14
    Eu am incercat acest script, dar nu functioneaza. M-ai exact, nu contorizeaza vizualizarile.
    Il foloseste cineva la momentul actual si ii functioneaza aceasta optiune de contorizare a vizualizarilor?!

Oprisan Alina apreciază asta.
  6. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    7.104
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $8.057,50
    Din pacate aplicatia sugerata de tine nu are legatura cu topicul. Putina atentie pe viitor te rog.

Oprisan Alina și Jeliu Mihai Bogdan apreciază asta.
  7. Jeliu Mihai Bogdan
    Angelic

Jeliu Mihai Bogdan Active Member Registered Full Member Graphic Designer

Aprecieri primite:
    249
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $367,72
    Imi cer scuze, am sters postarea. Imi pare rau pentru greseala.

Oprisan Alina și AlexH apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...