El este Nea' Ghita din Iasi, l-am intalnit la Ambasada Romaniei in Londra

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
El este Nea' Ghita din Iasi, l-am intalnit la Ambasada Romaniei in Londra, facandu-si veacul de o luna de zile pe strazi si in fata ambasadei. Ca si multor romani i s-a promis un loc de munca stabil cu o cazare unde sa poata sasi intretina sotia extrem de bolnava, si copii care abia reusesc sa o duca de pe o zi pe alta.
12004154_10205243127823004_1368769429753665800_n.jpg

A reusit sa-si vanda calul si vacuta iar acei £300 de lire i-a oferit ca "taxa" unor oameni fara scrupule care l-au rupt de munca timp de o saptamana iar apoi l-au aruncat in strada fara bani fara nimic decat ce avea pe el si un ghiozdan! Nu vreau sa fac nici un fel de caz social tipic scamatoriilor, sau vreo-un marketing ieftin!

Vrem doar sa transmitem mai departe mesajul lui si anume, ca doreste nespus de mult sa munceasca si sa aiba posibilitatea unei cazari ca sa poata sa trimita bani familiei disperate din tara, si mai ales sa nu mai stea pe strazi! Rog maxima seriozitate, si dorim doar sal ajutam cu un loc de munca si o cazare! Daca aveti banuieli cu privinta veridicitatii cazului, sa vizitati AMBASADA ROMANIEI, langa KENSINGTON OLYMPIA, si il ve-ti gasi pe Nea Ghita de dimineata pana seara acolo. El poate fii contactat la numarul de telefon: 07404022305!

Daca nu raspunde datorita faptului ca nu aude telefonul prea bine, va rog sa ma contactati prin mesaj privat pt mai multe detalii, sau din nou sa mergeti la Ambasada!
Insist din nou sa clarific ca nu cere nimeni bani, sau alte lucruri materiale, ca dorim eu si mai multi oameni binefacatori care l-am cunoscut la ambasada, sa facem cunoscut cazul lui si sa-l ajutam cu UN LOC DE MUNCA sau CAZARE! Asta este dorinta noastra si a lui!

Daca doriti sai aduceti de mancare doar cat sa aiba pt o masa deoarece nu poate purta cu el greutati avand in vedere distantele pe care le parcurge seara intre ambasada si Victoria st.
Mai am sperante ca romanii nu au orbit si sunt in stare din putinul lor sa ajute un batranel mai putin norocos!
Va multumesc!


 
Loading...
Back
Sus