Educatia lumii moderne

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Un video care spune totul si arata viata din zilele noastre, unde totul este intors pe dos.
Clipul este facut smart pentru ca au ales o materie unde nu exista loc de confuzie, unde 2+2 face 4 indiferent in ce tara esti, culoare, religie. Am avut acum ceva timp discutie cu cateva persoane in spania, unde imi spuneau ca copii lor invata matematica spaniola si nu romana.
Discutia chiar a degenerat la un moment dat pentru ca nu`i puteam face sa inteleaga, ca nu exista matematica romana, spaniola, engleza, etc ci doar una, care indiferent de limba 2+2 va avea acelasi rezultat, chiar daca noi spune doi si ei dos.
Daca deschideti televizorul vedeti exact ce se intampla in video.

Nu mai stiu cum este in romania, dar in Uk este exact ca in video, poate mai grav si stiu asta din propria experienta. Am mai vorbit despre asta in cateva topicuri.
Daca aplici aici la un job si la sectiunea religie, orientare sexuala, natie, spui ca esti normal, vei fi trecut cu vederea, dar daca pui ca faci parte dintr-o minoritate sexuala, sau o alta religie in afara de catolic sau o ortodox, vei primi raspuns imediat.
Testat de mine cu alte persoane de fata.
Facut o aplicatie pentru job la cateva firme mari si nu eram singur pentru ca facusem acest lucru in trecut si nimeni nu ma credea. Asa ca am adus alte persoane pentru a vedea.
Prima aplicatie am pus totul normal, asa cum este.
A doua aplicatie am pus ca fac parte din minoritati sexuale si religioase
A treia aplicatie la sectiunea religie si sex am pus Prefer sa nu spun
La fiecare aplicatie singurul lucru care am schimbat a fost numele, telefon si adresa de e-mail.

La adoua si a treia am primi raspuns in 24-48 ore pe cand la prima nici azi nu am primit.
Un alt exemplu a fost cand am aplicat la un job cu numele meu si nu am putut sa trec la pasul urmator. Apoi am revenit, am pus un nume englez, iar restul au fost aceleasi date si acum am putut trecere la pasul urmator.

E bun de vazut acest video.
Astept opiniile voastre.
 
Loading...
Back
Sus