DMCA, Serviciu abuziv pe un server dedicat

catalinx3006

Active Member
Registered
Full Member
Salutare prieteni asa acum am zis si mai sus ma confrunt cu o problema DMCA din partea celor de la jwplayer.
Am primit notificare de la cei de la cloudflare, acum se pare ca primesc notificari din doua in doua zile de la cei de la OVH, mai jos ve-ti avea reclamatia primita :
Hello,

The hosting of an abusive content (Copyright) on your dedicated server xxxxxxxxxx has been reported to or noticed by our Abuse Team.

Technical details (such as URLs) showing the aforementioned problem follow :

-- start of the technical details --
Cloudflare received a DMCA copyright infringement complaint regarding:
yourjwplayer.online

Please be aware Cloudflare is a network provider offering a reverse proxy, pass-through security service. We are not a hosting provider. Cloudflare does not control the content of our customers.

The actual host for yourjwplayer.online is xxxxxxxxxxx Using the following command, you can confirm the site in question is hosted at that IP address: curl -v -H "Host: yourjwplayer.online" xxxxxxxxxxxxx

Below is the complaint we received:

Reporter's Name: Mark Oblad
Copyright Holder's Name: LongTail Ad Solutions, Inc. d/b/a JW Player
Reporter's Email Address: [email protected]
Reporter's Title: VP, Legal & Finance
Reporter's Company Name: LongTail Ad Solutions, Inc. d/b/a JW Player
Reporter's Telephone Number: 2122440140
Reporter's Address: 2 Park Avenue, 10th Floor New York, New York US
Reported URLs:
hxxpx : / /yourjwplayer [.] online/
Original Work: LongTail’s JW PLAYER is the world’s most popular media player software, having many millions of users worldwide. See www.jwplayer.com.

Please address this issue with your customer.

Regards,

Cloudflare Abuse


-- end of the technical details --

Your should investigate and fix this problem, as it constitutes a violation to our terms of service.

Please answer to this e-mail indicating which measures you've taken to stop the abusive behaviour.

Cordially,

The OVH Abuse team.

Se poate ca acel domeniu sa fie problema ?!
Daca DA, DECE ?! Pentru ca contine numele lor ?!
 
Ultima editare:
În cazul în care numele domeniului ar fi problema, ar fi trebuit sa fie blocat a înregistrare. Plus ca plângerea lor este complet ambigua. Nu am văzut sa scrie ce nu le convine.
 
Poti ajunge la intelegere cu ei , redirect pe l domeniu sau mergi asa cum este.
Celor de la ovh le spui CA site nu foloseste elemente trademarks jwplayer care sa duca lumea in eroare.
 
am avut aceesi problema cu Yahoo, care mi-a cerut sa renunt la domeniu si sa le transfer lor, daca nu, vor incepe procdura la Icann ! Am renuntat la domeniu !
Zic ei ca sunt domenii care fac "misleading users" si ei cred ca acel domeniu face parte din companie !

Nu ai ce fac, o sa il pierzi oricum la Icann
 
deocamdata am scos domeniu de pe server le-am scris celor de la ovh dar nu mi-au dat nici un raspuns, ma gandeam sa caut un hosting prin china nu stiu pe ori unde altundeva sa vad daca mai primesc ceva.
Curios este ca aia de la jwplayer au trimis catre cloudflare iar cloudflare catre ovh neavand nici o problema cu registrantul (namechap)
 
Astepti sa vezi daca incepe procedura la ICANN sau ia legatura cu namechap, hostingul poti sa il iei oriunde nu are legatura cu ei, numai daca foloseai poze, inseamne sau alte lucruri asemanatoare cu JWP, deci pentru continut, nu pentru numele domeniului ! Poate nu se ia de numele domeniului, nu stiu, nu prea sunt expliciti acolo !
 
Loading...
Back
Sus