DMCA - Continut embed sters fara a fi stearga pagina din google !

Jhonny

Trec prin viata cu zambetul pe fata !
Registered
Full Member
Am vazut la cateva siteuri de filme, cu vechime ca nu le-a fost steara pagina din google ci au ters codurile si au pus mesajul:

The user’s submission content has been removed due a copyright complaint at the request of the content owner.
Codul embed sau linkul postat de utilizator a fost eliminat la cererea proprietarului de continut.

Chestiunea este ca unele dintre el nici nu au pagina de DMCA cu email pentru request-uri de DMCA, deci cum au reusit sa nu li se stearga pagina din google si sa stearga codurile ?
 
Pai adica eu am codurile embed de la openload. Openload primeste notificare, sterge video, si in loc de pagina cu video apare mesajul asta. Sau te referi la altceva?
 
Pai adica eu am codurile embed de la openload. Openload primeste notificare, sterge video, si in loc de pagina cu video apare mesajul asta. Sau te referi la altceva?
Nuuuu, au coduri openload sau altele, primeste de la google notificare si pun ei mesajul ala in locul codurilor, iar linkul nu este sters din google ! Asa de ce puneau ei textul acela si stergeau codurile decat pentru google !
 
Șmecheria pe care o cred eu este că și-a șters video dar are în continuare vizite pe site la cuvântul cheie, pe proprietar îl avantajează, câștigă din vizite
 
@Jhonny intreaba de ce au sters? Cum au primit Dmca, daca paginile mai exista in google si nu au pagina de dmca pe site.
Jhonny am si eu ceva pagini in care am pus mesaj asemanator. Reclamatia a venit la host.
 
@Jhonny intreaba de ce au sters? Cum au primit Dmca, daca paginile mai exista in google si nu au pagina de dmca pe site.
Jhonny am si eu ceva pagini in care am pus mesaj asemanator. Reclamatia a venit la host.
Se poate si lucrul acesta, dar cum nu a venit direct la google si la sters de acolo, asta nu inteleg, el este in avantaj ca ii vin vizite, iar la un cuvant cheie este chiar pe prima pozitie !
Sunt cel putin 2 siteuri cu vechime care au astfel de practica, ma gandeam ca au tratament preferential cu notificare din partea google sau era vreo actiune pe care puteai sa faci si nu stiam eu de ea !

Am scris la comentariu, acum sa vad ce zice, ca sunt chiar curios !
 
Ati aflat cum procedeaza baietii nu e nici un admin de la siturile alea sa ne spuna si noua, sau le-ati dat un mesaj la contact ne ajuta si pe noi cu informatia asta !
 
Loading...
Back
Sus