Discriminare pe facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stiti toata valva cu fake news care este in ultima vreme si declaratiile facebook pe tema asta?
Pai azi am testat.
Mediafax a publicat astazi mai multe stiri fake, adica ceea ce arata in imagine, titlu, descriere nu avea lagatura cu stirea care si aceea area de 50 caractere. Am Incercat sa gasesc butonul la raport sa markez ca fake news insa nu am gasit.
Asa ca am testat si alte site-uri si apare butonul de fake news. Am mai verificat si alte site-uri mari si nu exista butonul de fake news.

Asa ca se intelege ce doreste facebook si mai marii cu acest buton de fae news.
Puteti testa si voi.
 
apare fake news dar cand dai pe fake news nu apare mark this post , creca doar in sua si germania este disponibila
 
screenshot_345.png

screenshot_346.png
 
  • Like
Reactions: J.D
Eram ironic, ei au umplut facebook-ul de stiri false si ei sa nu aiba buton de fake news? Cele mai penibile sunt acelea cand ii moare o ruda unei vedete, pune in titlu pe fb numele vedetei continuat de "a murit..." .
Practicat si de libertatea.
 
Am incercat si eu si nu pot sa raportez "Stire falsa", dar vad diferente de raportari intre siteurile gen stiri si gen cancan /scandal, cu mai multe optiuni de raportare in cazul celor din a doua categorie !
 
Oricum au bagat prea tarziu aceasta optiune...
Au disparut de 6 luni articolele gen andra maruta,florin salam etc au murit intr-un accident...
Daca nu ar fii siteurile de stiri facebook ar fi plictisitor...;)
 
De cateva zile am o alta problema.
Pe anumite surse/postari nu pot comenta. Adica scriu comentariu dar dupa ce dau enter nu se duce, indiferet daca dau refresh, delogare si logare iar. Insa daca comentez la alta postare merge fara probleme.

Postarile la care nu pot comenta au ca subiect: klaus iohannis, ciolos, pnl, usr, basescu.
Cand postez ceva pe contul meu sau intr-un comentariu pun si tag cand este nevoie catre persoana respectiva gen @klaus. Pana acum cateva zile mergea, insa acum nu mai functioneaza, adica nu mai pot pune tag.
Acelasi lucru se intampla uneori si cand folosesc hashtag care include pe cineva din lista de mai sus.
 
De cateva zile am o alta problema.
Pe anumite surse/postari nu pot comenta. Adica scriu comentariu dar dupa ce dau enter nu se duce, indiferet daca dau refresh, delogare si logare iar. Insa daca comentez la alta postare merge fara probleme.

Postarile la care nu pot comenta au ca subiect: klaus iohannis, ciolos, pnl, usr, basescu.
Cand postez ceva pe contul meu sau intr-un comentariu pun si tag cand este nevoie catre persoana respectiva gen @klaus. Pana acum cateva zile mergea, insa acum nu mai functioneaza, adica nu mai pot pune tag.
Acelasi lucru se intampla uneori si cand folosesc hashtag care include pe cineva din lista de mai sus.
--

da am patit si eu, la unele postari scri comentarii dar cand dai enter nu trimite deloc
 
Loading...
Back
Sus