Director Web?

Mai merita sa iti inscrii siteul intr-un director web? Ajuta la ceva, sau mai mare rau iti faci?
Nu prea sunt indicate pentru ca sun ferme de linkuri ( site-uri spam) daca ai site-uri sateliti se pare ca inca mai da rezultate.
Mai exista directoare web?
Sunt cum sa nu atat romanesti cat si internationale
De exemplu cele din acesata lista mai toate sunt active
Cod:
http://www.dirpedia.ro/directoare-generale.html
 
ce inseamna siteuri sateliti?
este o strategie piramidala..Ex:
am 10 site-uri .. unul dintre ele este favorit . 5 din ele trimit link prin advertoriale sau linkuri catre site-ul 1
Cele 4 trimit link catre cele 5 . Cele 4 ar putea fi numite subsateliti.
Deci in opinia mea si in care chiar am vazut ca dau rezultate ..subsatelitii sunt site-uri de sacrificiu si ai putea sa le inscrii in directoare web , eventual si satelitii . Eu site-ul nr 1 nu l-as inscrie in directoare web sau pe ferme de linkuri.
Ceea ce am scris mai sus este doar o schema .. care am vazut ca da rezultate si ti-am raspuns la intrebare.
 
este o strategie piramidala..Ex:
am 10 site-uri .. unul dintre ele este favorit . 5 din ele trimit link prin advertoriale sau linkuri catre site-ul 1
Cele 4 trimit link catre cele 5 . Cele 4 ar putea fi numite subsateliti.
Deci in opinia mea si in care chiar am vazut ca dau rezultate ..subsatelitii sunt site-uri de sacrificiu si ai putea sa le inscrii in directoare web , eventual si satelitii . Eu site-ul nr 1 nu l-as inscrie in directoare web sau pe ferme de linkuri.
Ceea ce am scris mai sus este doar o schema .. care am vazut ca da rezultate si ti-am raspuns la intrebare.

Intradevar, schema asta inca functioneaza. Cu toate astea, exista o problema cu directoarele.
Pentru cine are nevoie de o lista, colegul Mihai Chivu are una de vreo 120 de bucati la el pe website.

Din pacate, foarte putine directoare inca mai functioneaza in momentul de fata, in sensul ca mai exista un admin / moderator care sa se ocupe de ele, sa dea approve la inscrieri, etc.
 
Loading...
Back
Sus