Destinațiile Principale din România

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Destinațiile Principale din România.

A vizitat cineva aceste locatii din romania si daca da, atunci care este opinia ta?
Ai fost in vacanta sau cu munca?
O amitire placuta si una mai putin neplacuta din aceste locatii.
Orice altceva care credeti ca merita spus.
 
In Sighishoara, absolut fenomenal hotelul Central Park.
 
Bun venit, Dan!
Nu pot spune ca am fost intr-o "vacanta" in aceste orase, in general prin Romania am vizitat manastiri, am fost la munte etc. In general, e placut sa faci plimbari in natura. O amintire oarecum frumoasa, dar ce putea avea final tragic a fost in Dobrogea, eram cu unchiul care e herpetolog, umblam dupa serpi. Vazuse o vipera care abia intrase in pamant, si cauta un bat ceva, iar eu m-am dus la gaura respectiva sa o scot afara cu un bat de 10 cm. Din fericire, era o vipera ammodytes care sufla, deci am auzit ca iese afara si m-am indepartat repede, a iesit "nervoasa" si gata de atac, dupa care a prins-o unchiul. Abia apoi am realizat cat de stupid am fost.
 
WTF Vic nu ma ating de serpi decat daca sunt preparati. Esti tanar, ai timp de calatorii si aventuri :D
Sighisoara

10170981_10203018574338476_8457063_n.jpg
 
Mie frica de mor de serpi. Nu as face asa ceva niciodata. Fratele meu are o asa frica de serpi, ca de vede unul pe strada, prefera sa intre cu masina in sant sau pe contrasens.
Sper ca de anul acesta sa imi revin financiar si sa incep iar sa calatoresc, sa incerc lucruri noi.
In cluj si timisoara nu am fost.
 
Loading...
Back
Sus