Dece plang oamenii ?Tu cand ai plans ultima oara ?

schoolOFdj

Active Member
Registered
Full Member
Trebuie sa spui cand ai plans ultima oara ,glumesc :), nu trebuie sa spui motivul sunt motivele tale personale.

Am citit acum Un articol pe descopera.ro se pare cat de rusinos sau nu rusinos poate fi ma intrebam dece noi umani plangem , sau cate modalitati de plans sunt.
Unele personae spun ca ne eliberam de hormoni de stress,ne simtim mai usurati dupa.Alti spun ca plansul excita si nu este bine, Interesant am citit despre plansul la bebelusi .Se presupune plansul de la un bebelus este unul hypnotic controlabil .Anumite sunete sunt activate din creierul mamei numai cand fatul plange controland astfel pe mama :) .

Sursa : http://www.descopera.ro/cultura/10525091-de-ce-plang-oamenii
 
Ultima editare:
Un topic asemanator am vrut sa deschid aseara. Dar nu am avut timp.
Plans. Ieri aveam lacrimi in ochi cand povesteam ceva. Se pune?
Plans. Acum vreo luna? Motiv? Habar n-am. Am rabufnit. Dar a fost un plans abtinut. Cum spuneam. Am vrut sa deschid si eu un topic asemanator. Ma gandesc sa imi fac timp intr-o zi, sa plang in hohote. O fi ok?
 
Plansul face bine pentru cine poate si aici ma refer la plans si nu cand iti da lacrimile.
De plans pe bune nu stiu cand a fost, dar imi dau lacrimile mult cand ma uit la tv, seara cand ma bag in pat sa dorm sau cum a fost astazi vant puternic afara.
Alti spun ca plansul excita
Pe mine da, mai ales daca este o femeie care plange.... [HASHTAG]#wtf[/HASHTAG] no? :)
 
Mie mi se pare amuzant cand plange un copil pe strada. Ca plange de la un lucru atat de neinsemnat. Dar plange cu hohote si se strofoaca, ca i se pare foarte important.
Uneori asa ne comportam si noi. Dam importanta asa de mare unor lucruri neinsemnate, si ne consumam pentru niste lucruri de nimic. Copii.
 
Loading...
Back
Sus