Deactivare cont publicitate facebook

Nidweb

Well-Known Member
Registered
Full Member
Mesaj - Your account has been disabled for not following Facebook's Advertising Guidelines. If you believe your ad account has been disabled by mistake, please give us more information so we can investigate the issue and hopefully reactivate your account.
Reclame aprobate, nimic magarii, bani in cont/pe card, ce mama naibii au astia?
Update, dupa contestatie:
Am analizat din nou contul tău de publicitate și, din păcate, nu îl vom putea reactiva.

Toate conturile de publicitate sunt evaluate din punctul de vedere al respectării politicilor și al calității conținutului reclamelor. Conturile care publică reclame ce nu respectă politicile noastre de publicitate vor fi dezactivate.

În această situație nu există alte acțiuni pe care le poți întreprinde. Nu permitem reclamele la modelul tău de afaceri.

Te rugăm să consideri această decizie finală.

Cum consideri că ți-a fost tratată contestația? Spune-ne ce părere ai pentru a ne ajuta să fim mai eficienți:
 
Ultima editare:
Pai depinde la ce ai facut reclama, daca ai primit raport, etc.
Ne poti spune la ce ai facut reclama ultima oara?
Nu ramane decat sa iti faci alt cont de facebook si de publicitate, merge acelasi card sau paypal. Testat de mine acest lucru.
 
Pai depinde la ce ai facut reclama, daca ai primit raport, etc.
Ne poti spune la ce ai facut reclama ultima oara?
Nu ramane decat sa iti faci alt cont de facebook si de publicitate, merge acelasi card sau paypal. Testat de mine acest lucru.
Am facut reclame la produsele unui magazin online pe care il detin. Reclama rula de peste 1 an. Mai aveam si scor bun la reclame. Reclame aprobate de ei. Nici macar nu inteleg ce Policy Guidelines Am incalcat.
 
Este posibil ca cineva sau un grup te persoane ti-au facut raport la reclamele tale ca fiind misleading sau scam. Facebook e ciudat, sunt campanii care 100% scam si nu le dezactiveaza, dar o face la unele bune.
Stii ca acum ceva vreme anunta cu trambite ca nu mai permite reclame la ICO? A durat doar 2 saptamanii, pentru ca acum permite iar.
 
Nu prea ai ce sa mai faci, in aceeasi situatie a fost si un prieten de-al meu, cont inchis pentru ca a primit report de 3 ori pentru ca folosea un clip fara drepturi de autor, nu ai cum sa mai recuperezi contul.
Problema mai amuzanta a fost ca lu i-au inchis contul personal, si nu mai avea cum sa se logheze in business manager ca sa opreasca reclamele, si reclamele mergeau in continuare :))
 
Loading...
Back
Sus