De ziua mamei sa ne intoarcem in timp

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De ziua mamei sa ne intoarcem timp in acel moment cand totul era frumos, cand inca nu am facut cunostinta cu problemele adultilor. Am gasit acest cantec care vorbeste exact despre acest lucru.

lamultiani-mama-4828.jpg

Cred ca uneori fiecare dintre noi vrem sa ne intoarcem in acel moment cand Mama era langa noi si orice am fi facut ne ierta, ne ajuta, ne intelegea si totul era frumos.
Acum esti adult, plin de probleme si daca ai copii iti dai seama prin ce sacrificii au trecut ai Tai pentru ati oferi o viata frumoasa, chiar daca nu era mare lucru., dar era tot ce aveau si ce puteau sa iti ofere.

Daca ai o mama acolo undeva in lume, chiar daca esti suparat sau nu esti in relatii prea bune, recomand sa pui mana pe telefon si suna. Poate crezi ca nu e mare lucru, dar te asigur ca va insemna mult pentru EA.
De multe ori incercam sa criticam parinti pentru alegerile sau deciziile luate ori pentru cuvintele spuse, dar uitam ca la randul lor au fost si ei Tineri si ca orice tanar au facut propriile greseli, asa cum faci si tu ACUM.
Asa ca incearca sa intelegi si respecta pentru simplu fapt ca AU INCERCAT. altii nici macar asta nu fac.

Tu crezi ca ai fi mai bun? Sau chiar daca esti mai bun, asta e pentru ca ai avut un exemplu in fata ta.

La multi ani tuturor mamelor din lume si in special Mamei mele care a sacrificat totul pentru mine si fratii mei. La multi ani Mama.

Acesta este cantecul care m-a facut sa scriu aceste randuri.
http://www.ridtube.net/stressed-out-twenty-one-pilots
 
Loading...
Back
Sus