De ce nu mi-au spus Paste Fericit

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Traim intr-o lume nebuna si plina de vedete, sau cel putin unde mai toata lumea se crede vedeta.
Ieri primesc un mesaj pe telefon de la cineva foarte suparat ca nu am sunat sa-i spun Paste Fericit. Desigur ca mesajul continea si 'cuvinte de lauda' ca doar suntem romani si ne place dulcele si sa umplem frigiderul la oameni.

Poate am fost ocupat, nu am avut timp sau chiar nu am vrut sa trimit un mesaj cu Paste Fericit. Dar daca esti asa suparat, dece nu ai facut tu pasul sa spui Paste Fericit? Esti suparat pentru ca eu nu am trimis un amarat de mesaj, dar nu ar trebui sa fiu si eu suparat ca Tu nu ai trimis nimic?

Ceva de genul am vazut si pe facebook unde discutia chiar se aprinsese intre cei implicati. Cum dracu sa fii suparat ca cineva nu ti-a trimis un amarat de mesaj cand nici tu nu ai facut acest lucru?

Stiu multi de acest gen in lume care astepta de la altii ceva dar fara sa ofere nimic in schimb sau sa faca ei primul pas, sa zic asa.

Sunt sigur ca fiecare dintre voi aveti cel putin un specimen de gen prin lista de amici.
La voi cum a fost pastele?
 
Aceste persoane sunt duse rau. Cunosc si eu multi de astia , dar cine ii baga in seama. Eu imi iau zilnic injuraturi ( in special la munca) dar de as baga de seama ar insemna sa fiu mai dus cu capul ca ei.
 
Nici eu nu bag de seama, dar ma minunez cat tupeu au unii.
Mai am problema cu amicii de pe facebook, IM, chiar skype, care ma intreaba dece nu`i contactez si eu din cand in cand si dece trebuie sa o faca doar ei.
Pai e simplu frate.
Daca voi avea ceva important sa iti spun, atunci te voi contacta, dar nu te asteptat sa piert timpul pe chat doar pentru simplu fapt ca tu nu ai ceva sau te plictisesti.

De acest lucru am fost acuzat chiar de familie ca nu`i contactez.
Pai de ce puiiiiii mei am toate astea deschise. Cand ai nevoie de mine stii unde ma gasesti. :D
 
Loading...
Back
Sus