Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

De ce imi sta blogul mai mult ofline ?

Discuție în 'Help - Ajutor' creată de yepuras, 6 Iun 2018.

1. yepuras
    Curious

yepuras Well-Known Member VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    554
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $1.166,19
    Dupa cum spune si titlul este a doua oara cand mi se intampla , am un site nou care imi sta mai mult ofline decat online .
    Dupa ce am urcat siteul pe host a mers doua zile dupa care a inceput sa-mi de-a rateuri .
    Mentionez ca pe acelasi host am mai multe bloguri care merg fara problema si multe dintre ele folosesc exact aceasi thema .
    In plus tin sa precizez ca am incercat sa-l bag prin cloudflare si sta in pending de doua zile , ma poate ajuta cineva cu o sugestie , multumesc anticipat .

Publicitate

Oprisan Alina apreciază asta.
  2. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.117
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $9.953,00
    Poate fi de la un plugin, dacă domeniul este nou e posibil sa fie de la DNS și cei care administrează extensia .
    Ceva în site consuma multe resurse și sistemul de pe server îl trece off-line .
    În cloudflare sta în pending când l-ai adăugat nu? Asta e de la DNS.
    Lasă în privat numele la domeniu sa vad.

yepuras și Oprisan Alina apreciază asta.
  3. WPMT

WPMT Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    685
    Puncte trofeu:
    93
    Credit:
    $959,65
    Mai nou am vazut si eu ca siteurile stau mult in pending pe cloudflare pana se genereaza certificatul ssl..

4. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.117
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $9.953,00

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Radio Roforum.net
Încărcare...
: blog, host, thema

Distribuie pagina asta