De ce e bine sa scrii anonim online

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Din experienta mea online am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa scrii anonim, mai ales daca ai multi prieteni sau esti cunoscut de multa lume. Anonim poti scrie despre orice si oricine fara sa te gandesti ca cineva se va simtit ofensat.

Cand cunosti multa lumea este aproape imposibil ca in textul publicat pe blogul tau cineva din cei care-i cunosti sau te cunosc sa nu se simta ofensati, sa nu te contacteze si sa te intrebe dece ai scris online despre viata lui.

Acum depinde si ce scrii online, daca e site de stiri atunci poti sta linistit, dar daca e un blog personal unde iti dai cu opinia atunci grav pentru tine. Cu siguranta multi veti spune ca va doare undeva daca X se simte ofesant.

Exemplu meu.
Ma cunoaste foarte multa lumea, am ascultat confesiunile a sute de oameni online si offline si inca o mai fac. Am un blog unde lumea ma contacteaza pentru asi spune problemele sau pur si simplu sa discute baliverne. As putea spune ca sunt un fel de POPA online unde mergi si te spovedesti dar fara pedepsele impuse de biserica.

Lumea cand vine la mine are incredere ca nimic din ceea ce spun nu se va auzi, sau orice tip de poza, video imi trimite nu va ajunge undeva pe net. Din acest motiv imi tot mai greu sa scriu ceva fara ca lumea sa nu se simta ofensata.

Chiar daca nu esti ca mine, sunt de parare ca ar trebui sa scrii anonim online. Te scapa de multe dureri de cap si poate chiar sa te ajute sa devii celebru.

Voi ce ati alege si cata noima are cele scrise de mine?
 
Chestia cu anonim e bine si nu prea .. sincer si eu scriu si-mi spun parerile ai vazut ca am un blog si-ti multumesc ca ai comentat si il vizitezi ... am fost si eu ca anonim .. cu diferite nume ... ale blogurilor si sa stii ca nu e tocmai ok .. Chiar daca unii accepta ceea ce postezi sau altii nu ... esti un reper pentru multi spunand numele tau ... e o parere ..
 
b0d0 nu spun ca nu ai dreptate, dar hai sa iti dau un exemplu.
Sa spunem ca avem o discutie in privat care este doar pentru urechile noastre. Peste ceva timp scriu un articol pe blog dar fara sa vreau fac referire la o intamplare care are legatura cu discutia noastra.
Ce vei face/reactiona tu dupa ce citesti articolul ?
Vei veni la mine si ma vei face nesimti care nu stie sa tina un secret sau sa iti tina gura dupa o discutie in privat. Iar eu fara sa vreau si fara intentie aam facut referire la povestea ta in articol.
Mi s-a intamplat de multe ori. Plus daca lumea nu stie cine este da mult mai bine la succesul blogului.
Parea mea. :D
 
Cel mai bine este sa scrii anonim.
Deci,cand ai prieteni si postezi ceva ii poti crea o ciuda de nici nu temai baga in seama.
Plus daca postezi ceva pe blog de ex: (sex) te trezesti ca rade de tine si cand te intalnesti cu el le zice si la altii. :(
 
(sex) te trezesti ca rade de tine si cand te intalnesti cu el le zice si la altii.
Asta nu a fost niciodata problema mea. Despre sex mereu am vorbit deschis si fara sa ma gandesc ce zice sau gandeste lumea despre mine.
In general nu am problema asta.
 
Pe un blog al tau bine sa nu fi anonim. Asa nu o sa superi pe nimeni ( chiar daca superi nu o sa stie ca esti tu).
Ca anonim ai mai multe sanse in reusita ( lumea de azi e foarte curioasa Ex: Carla Dreams. De nu era festit pe fata poate nu era asa de cunoscut. Lumea e curioasa acuma sa vada cine e chiar daca nu le place muzica lui)
Numele tau pe internet cam nu are ce cauta mai ales in ziua de azi.
 
Din experienta mea online am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa scrii anonim, mai ales daca ai multi prieteni sau esti cunoscut de multa lume. Anonim poti scrie despre orice si oricine fara sa te gandesti ca cineva se va simtit ofensat.

Cand cunosti multa lumea este aproape imposibil ca in textul publicat pe blogul tau cineva din cei care-i cunosti sau te cunosc sa nu se simta ofensati, sa nu te contacteze si sa te intrebe dece ai scris online despre viata lui.

Acum depinde si ce scrii online, daca e site de stiri atunci poti sta linistit, dar daca e un blog personal unde iti dai cu opinia atunci grav pentru tine. Cu siguranta multi veti spune ca va doare undeva daca X se simte ofesant.

Exemplu meu.
Ma cunoaste foarte multa lumea, am ascultat confesiunile a sute de oameni online si offline si inca o mai fac. Am un blog unde lumea ma contacteaza pentru asi spune problemele sau pur si simplu sa discute baliverne. As putea spune ca sunt un fel de POPA online unde mergi si te spovedesti dar fara pedepsele impuse de biserica.

Lumea cand vine la mine are incredere ca nimic din ceea ce spun nu se va auzi, sau orice tip de poza, video imi trimite nu va ajunge undeva pe net. Din acest motiv imi tot mai greu sa scriu ceva fara ca lumea sa nu se simta ofensata.

Chiar daca nu esti ca mine, sunt de parare ca ar trebui sa scrii anonim online. Te scapa de multe dureri de cap si poate chiar sa te ajute sa devii celebru.

Voi ce ati alege si cata noima are cele scrise de mine?

Nici una nici alta :) Eu as reactiona dur daca ar scrie cineva despre mine. Cand ai ceva de discutat vorbesti in fata nu pe la spate si ai tine pentru tine nu sa scrii despre altii.
Iar anonim nu suna chiar bine :) Sunt genu de persoana care nu ii place sa se ascunda sub alt nume sau alta poza. E cam si cum ai avea contul fals. Exclus Anonim si prefacatoria.
 
Loading...
Back
Sus