Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Cursuri web design, photoshop

Discuție în 'Programare si CMS-uri' creată de Marcous, 5 Dec 2017.

Tags:
  1. Marcous

Marcous Member Registered

Aprecieri primite:
    10
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $11,40
    Ce scoala/companie recomandati pt o fata de 20 ani care vrea sa invete web design si photoshop, in Bucuresti?

Publicitate

Oprisan Alina apreciază asta.
  2. cnusi
    Amused

cnusi Moderator Membru personal Moderator VIP Club Web Designer Registered Full Member

Aprecieri primite:
    852
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.409,97
    Școala nu știu, dar știu pe cineva care face cursuri, prețul pleacă unde de la 500 de euro dar nu știu condițiile în amănunt și cu ce se alege după curs, tipul este profesor universitar

3. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    7.179
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $8.037,83
  4. Marcous

Marcous Member Registered

Aprecieri primite:
    10
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $11,40
    E pentru o prietena, as vrea sa mai am si eu 20 ani :)

Ideea e ca ea se gandeste la o cariera in domeniu, deci conteaza si diplomele detinute.

5. WPMT

WPMT Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    448
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $629,68
    Realitatea din teren e ca nicio firma nu cere imperios diploma de designer. Motivul e destul de simplu, nu are niciun beneficiu (doar absolventii it au avantaje fiscale). Pentru toti ceilalti exista incadrarea 351201 ajutor programator care nu cere nicio calificare.

Daca prietena nu lucreaza poate sa faca cursjul la ajofm gratis. obtine diploma cu calificarea de designer pagini web.
    Daca lucreaza si trebuie sa faca la o firma privata sa caute cea mai ieftina oferta.
    In niciuna din cele 2 variante nu o sa invete destul pt a se angaja in domeniu (e cam la 5% din cat ar trebui sa stie pt a fi luata in considerare). Concret ce invata e un pic de css, html, structura unui site si poate poate un editor de imagine.

Asta e motivul pentru care recomand sa faca acest curs doar daca are neaparat nevoie de diploma.
    Daca vrea sa invete cu adevarat sa foloseasca w3school, codecademy, youtube sau alte siteuri de profil. Sau daca are timp sa caute o firma unde sa faca internship, desi daca nu stie chiar nimic slabe sanse.

Ultima editare: 6 Dec 2017
    Oprisan Alina, Naruto9 și AlexH apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...
: web design

Distribuie pagina asta