Cursuri online .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Stiu ca sunt multi printre voi care ca si mine au destule probleme atunci cand vine vorba de a seta un VPS sau de a migar bloguri , seta si configura un dedicat si banuiesc ca mai sunt si altele .
Acum intrebarea mea este urmatoarea :
Cati dintre voi cei care va simtiti ca sunteti incepatori ati plati o anumita suma de bani pe care o alegem de comun acord pentru cateva astfel de cursuri online in care sa invatam aceste lucruri ?
Sunt convinsa ca Alex va fi de acord sa ne invete aceste lucruri daca ne strangem mai multi ( sper ca citesti acest topic si ne dai si un raspuns pozitiv ) .
Asa ca nu mai ramane decat ca cei care credeti ca aveti nevoie de astfel de cursuri sa lasati un nume si cat ati da pentru asa ceva , astfel incat peste o saptamana sau un 10 zile daca Alex va fi de acord bineinteles sa ajungem de comun acord la o suma care va fi platita pentru cursuri si sa invatam ce avem nevoie .
 
Eu vreau sa fac un canal de youtube cu cursuri video despre linux, servere, programare, etc, dar va dura ceva mai mult timp pana ma voi apuca de proiect. :(
 
Vezi tu totul a sunat bine pana la va dura mult :) .
Problemele de care ma lovesc zi de zi sunt acum si pentru mine sunt importante asa ca incerc sa gasesc o rezolvare cat de cat cu putinta mai rapid si in avantajul tuturor si sunt convinsa ca multi de aici intampina astfel de probleme .
Gen trebuie sa va mutati in termen de trei zile blogurile sau se castiga bine din hitleap cu minute , dar trebuie sa stii sa configurezi un vps , pentru ca dupa cum se poate citi pe forum sunt destule locuri de unde pot lua vps gratis si multe altele care sunt oportunitati acum , cine stie ce va fi peste o luna .
Totusi sfatul meu Andrei asa ca nestiutoare ca ai avea si succes si castig dintr-un astfel de canal youtube , spor la treaba si poate te hotarasti mai repede .
 
Totusi sfatul meu Andrei asa ca nestiutoare ca ai avea si succes si castig dintr-un astfel de canal youtube , spor la treaba si poate te hotarasti mai repede .
Va dura mult pana voi incepe proiectul. Si voi incepe cu chestii de baza in folosirea unui calculator, mai pentru incepatori (shortcuturi / tips & tricks). Abea mai apoi voi incepe cu cursuri linux/programare. Si de fel sunt un tip perfectionist deci va dura mult sa concep si sa realizez acele cursuri. Deci in concluzie nu va bazati pe mine anul asta. Poate la anu.... :))

Deci revenind la subiect: Cine mai vrea sa plateasca ca sa invete linux/vps ?
 
Buna ideea @yepuras dar nu cred ca cineva o sa plateasca macar 1 cent. Stiu din experienta ca multi prefera sa stea cu problem si 14 zile decat sa plateasca pentru rezolvare.
Multi se asteapta ca totul sa oferi totul gratis si daca se poate la final tot tu ca freelancer sa spui MULTUMESC STIMATE DOMN CA MI-AI PERMIS SA LUCREZ GRATIS PENTRU TINE, CAND TU CASTIGI 50 EURO PE ZI DIN ACEL SITE.

Cunostintele se aduna in timp, iar timpul costa bani. Asta nu inteleg unii.

Zilele trecute m-a contactat cineva legat de Recutor pentru una din retele. Ma intreaba din prima, dece ar promova reteaua mea cand el nu are nimic de castigat. Dece sa bage bani in buzunarul meu. Dupa ce i-am spus ca face pentru el asta ca incaseaza bani de pe urma la canale imi spune: Pai dece nu spui asa frate.
Respectivul cu cateva zile inainte imi ceruse ajutorul la o chestie.

Este un exemplu care spune multe.
Am facut live chat unde fiecare putea vedea si intreba orice si doar 7 persoane au fost interesate.

As putea face saptamanal o sesiune live cu exemple concrete cum se fac diverse lucruri, dar ma indoiesc ca vor multi interesati.
Majoritatea se gandesc ca ma imbogatesc daca participa la diverse actiuni.

Forumul a trecut de 1000 unici pe zi, dar are doar 2-4 click pe la reclame. Un ctr de tot rahatul. :p

Scuze ca m-am lungit asa mult, dar voiam sa intelegi ca desi este o idee buna, multi nu vor aplica.

Poate ar trebui sa le explici cum reactionai cand iti spuneam ca vei ajunge sa castigi 10 euro la zi din site. Radeai si ma facei nebun. Acum castigi aproape 1000 euro lunar din site-uri. Diferenta dintre tine si altii este ca tu te-ai pus pe invatat si chiar daca ai dat gres odata, ai continuat si nu te-ai lasat dezamagita de cateva esecuri.
 
Nu cred ca mi-a parut rau vreodata pentru un dolar sau un cent pe care l-am dat ca sa invat ceva , pentru ca eu asa vad lucrurile trebuie sa inveti ca sa castigi .
Poate multi dintre voi o considerati o poveste banala , insa cand am inceput vroiam cativa dolari ca sa platesc hostul si domeniile , acum vreau sa invat pentru ca deja imi place ceea ce fac .
Si totusi Alex tin sa te contrazic la faptul ca nu se vor gasi oameni care vor sa invete si sa de-a cativa dolari pentru acest lucru , eu zic sa asteptam un 15 zile si vedem daca este adevarat sau nu .
Ar trebui sa va ganditi ca la un moment dat invatati pentru voi lucruri de care cu siguranta o sa va loviti mai tot timpul si sunt convinsa ca toti va doriti sa stati acasa in fotoliul vostru sa munciti fara probleme si la final de luna sa aveti o mie de euro in buzunar .
Asa ca haideti sa ne adunam mai multi si sa invatam si un pic de practica si ceea ce ne trebuie ca sa devenim un pic mai profesionisti .
 
Loading...
Back
Sus