Curand voi renunta la Skype

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Curand voi renunta la skype si ma mut de tot pe Telegram pentru ca este mai usor, se misca super repede, nu cere resurse multe si pe langa oate acestea are criptare end-end.
Grupul Roforum il gasiti aici https://t.me/roforum
Asa ca toti cei care ma aveti pe skype si doriti ca pe viitor sa putem discuta, recomand sa treceti pe Telegram.

De retinut foarte important:
Telegram este un produs 100% rusesc, deci folosind acest serviciu este posibil sa fii catalogat prin asociere ca fiind ProRusia, anti Romania, Anti America, Anti Democratie si cine stie ce la mai bine prin cap.
M-am gandit sa spun acest lucru ca fiecare dintre voi sa poata o lua o decizie in cunostinta de cauza.

Voie buna si La multi ani.

Acesta este site oficial
https://telegram.org/
 
se misca foarte bine, consuma putine resurse, mai ales cand folosesti des aplivatie pe telefon, sunt multumit pana acum
 
curios de motivele pentru care ai decis sa renunti la skype
Pentru același motiv care am renunțat la YM în favoarea la Skype. Acum e rândul sa renunț la Skype pentru telegram. Plus sunt pro Rusia.
 
Singurul lucru care mă enervează la skype pe android e că uneori nu primesc notificare când primesc mesaje. I-a trecut vremea ca la castraveți. Am folosit și eu telegram acum 3 ani și era destul de ok, se mișca rapid. De atâta timp sigur s-a mai îmbunătățit.
 
singura platforma care poate inlocui skype in momentul de fata este whatsapp.
si asta nu pentru ca telegram nu ar fi buna, ci pentru ca foarte multi nu au cont/aplicatie telegram.
nu poti sa ii ceri unui colaborator/client/potential client sa isi faca cont pentru ca vrei tu sa fi in trend.

neajunsul meu cu skype e ca folosind-ul pe mai multe calculatoare/telefoane.. nu se actualizeaza conversatiile cum trebuie.
plus ca nu se pot sterge mesaje de pe varianta pc. sau stergi din aplicatie si raman pe pc. si asa mai departe.

am incercat si eu mai multe variante. telegram, discord, viber, whatsapp si inca cateva mai putin necunoscute, dar ne-am intos la skype..
 
momentul de fata este whatsapp
Folosesc asta doar pentru chestii personale, adică familie și prieteni.
Consider telegram mult superior la WhatsApp. Plus pot folosi telegram ușor pe orice device cu același cont sau pot adaugă la fiecare către 3 conturi diferite.
Apoi mai e chestia aia:
Vrei sa vorbești cu mine, atunci ma găsești pe telegram.
 
Loading...
Back
Sus