Cum se monetizeaza cel mai bine 10k vizitatori pe zi

Tomason

New Member
Registered
Este vorba de un site in domeniul auto.
In perioada urmatoare trebuie sa fac unele modificari la el si printre altele as dori sa stiu parerea voastra despre subiect.
 
Este vorba de un site in domeniul auto.
In perioada urmatoare trebuie sa fac unele modificari la el si printre altele as dori sa stiu parerea voastra despre subiect.
Depinde foarte multi ce intelegi prin domeniu auto. Pentru ca la domeniu auto sunt si filmulete de pe youtube (trafictube), forum cu intrebari/sfaturi, rezolvari drpciv etc. Ce vreau sa spun este ca domeniul poate fi foarte vast si nu exista o recomandare universala.

Revenind. De departe cea mai buna metoda de monetizare ar fi promovarea unor servicii proprii. Exemplu: Ai un site de sfaturi -> service auto, site filmulete -> camere auto, forum web -> servicii web. Cred ca ai prins ideea.

A doua metoda din punct de vedere al eficentei ar fi contactarea de clienti direct, dar aici e mai complicat. Pentru ca aia mici nu prea sunt dispusi sa plateasca si aia mari prefera sa lucreze cu agentii care le ofera rezultate/statistici palpabile.

In afara acestor doua optuni as mai recomanda un mix de reclama clasice (adsense sau alta retea de publicitate) si un sistem de afiliere.

Succes.
 
Ultima editare:
Mai multe detalii ar trebui daca vrei un raspuns concret. Asa cum a pus @WPMT domeniul este vast si metodele difera.
 
Loading...
Back
Sus