Metoda Cum se face promovare gratis pe facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pe langa promovarea cu bani pe facebook se poate face si gratis cu rezultate destul de bune. Asa cum am explicat in topicul trecut (Cum sa faci bani pe facebook), este recomandat sa promovati link de pe pagina sau grupul de pe facebook si nu link direct la site.

1. Faci o postare pe pagina sau grupul facebook catre site-ul tau.
Exemplu de mai jos este o postare automata de pe twitter.
wBZJRwV.png


2. Fiecare postare pe facebook are un permanent link care l-am indicat in imaginea de mai sus. Acest link il copiati, apoi mergeti intr-un editor text (notpad) unde adaugati titlu, hashtag si link catre postarea de mai sus.
YeXhlpZ.png

3. Acum accesam gurpurile unde vrem sa postam textul de mai sus.

o9lIfXB.png


4. Postati pe toate gurpurile pe care sunteti membru, dar nu mai mult de 10-20 pe transa.

Prin aceasta metoda ne promovam atat link-ul cat si pagina sau grupul. Folosind hashtag in postare ne ajuta sa ajungem in primele rezultate pe facebook pe hashtag folosit.
https://www.facebook.com/hashtag/logo

Post Reach va creste cu siguranta si e posibil si numarul de like.

La acest mic test am primit un like la pagina si nu am facut altceva decat timp de un minut sa dau share pe cate grupuri.
4XiK9lS.png



Pe hashtag folosite in share am ajuns pe primul loc. Cat voi sta pe primul loc sau primele rezultate nu stiu, dar nu conteaza asta acum.

Eu cred ca nu este rau pentru 1 minut de munca. Acum te gandesti ce rezultate ai putea avea daca ai acorda mai mult de 1 minut.
C0NCI0W.png

mFe7GyS.png

M5URyqc.png


Nu uitati:

Folositi img atragatoare in postare. Daca articolul de pe site nu are imagine, atunci puteti adauga una cand postati.

Titlu sa fie scurt si la obiect.
hashtag - nu exagerati in numarul acestora. Sa fie relevante cu postarea si daca vreti puteti folosi unul in trend.

Acestea le gasiti in partea dreapta https://www.facebook.com/hashtag/forum

Daca aveti intrebari postati mai jos.
 
Loading...
Back
Sus