Cum sa faci bani cu un VPS

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
M-am tot intrebat in ultimul timp cum as putea sa fac ceva profit cu un VPS si am ajuns la urmatoarele optiuni :

1. Hosting . Poti folosii VPS-ul ca hosting pentru site-uri, aici depinde de resursele VPS-ului dar cred ca ajungi mai ieftin decat la un provider de hosting.
2. Reseler . Poti inchiria VPS-ul altcuiva sau poti vinde shared hosting pe el
3. Schimb de trafic. Poti rula aproape nonstop mai multe astfel de aplicatii ce iti permit sa castigi puncte sau minute. Le poti folosii si pe calculatorul propriu dar nu vei castiga asa mult deoarece nu vei tine PC-ul non stop. Cele mai bune (folosite de mine) sunt :
a) Otohits
b) Hitleap
c) Kilohits
Aici ai mai multe optiune : poti vinde punctele sau minutele, le poti folosii pentru site-ul tau pentru a castiga din trafic ( poti folosii a-ads sau adsal acestea platesc si pentru traficul din schimb de trafic) sau poti folosii direct optiunea de a trimite trafic pe link direct pe site-uri PTP ( paid to promote) eu folosesc skillerzptp si gologolo ( este o retea noua)
4. Poti mina bitcoin, altcoin etc pe vps, depinde insa de provider, majoritatea nu mai permit minarea pe vps.
5. Il poti folosii pentru hacking :)).
Eu unul am VPS de la profitserver dar puteti gasi si pe forum mai bune si poate mai ieftine!

Stiti si alte modalitati de a face profit cu un VPS va rog sa dati reply la acest post!
 
Ultima editare:
poti incerca si ytmonster.net poti vinde apoi vizualizari sau sa-ti promovezi proprile clipuri doar ca daca ai monetizare activata si nu primesti si trafic natural pe video risti sa nu mai primesti plata pentru trafic invalid
 
1. Am mutat topicul la [NETESTAT] pentru ca este o metoda cu venituri foarte slabe si pentru a face ceva trebuie sa investesti mult.
2. adsal topic aici se pare ca fac autoredirect si e roman tipul. Din cate stiu are cont pe aici si nu cred ca accepta TE.
3. minare nu merge pe 99.99% din vps-uri sau dedicate
4. posteaza niste dovezi de plati la fiecare facute prin metoda ta.
 
Nu am ajuns inca la minimum de plata, minutele si punctele castigate le folosesc momentan doar pentru a le vinde. Cat despre retelele ptp inca sunt in cautarea celei mai bune care sa functioneze cu traficul din traffic exchange, testez si daca gasesc ceva mai bun o sa fac un update la topic
 
Loading...
Back
Sus