Cum il anunti pe domnul google despre backlink-uri create?

Sebastian

Active Member
Registered
Full Member
Vreau sa stiu daca este vreo metoda in care eu il anunt pe google ca am facut 10 backlink-uri. Vreau sa le gaseasca mai repede , daca se poate.
Exemplu: Eu fac 10 backlink-uri de pe diferite site-uri si copiez url-ul acestor site-uri si i le trimit la google sa le vada. Se poate ? Fara sa astepti cateva saptamani/luni pana trece vreu google bot sa vada backlink-ul.
 
Nu ai cum, dar in maxim 1 sapatmana o sa stie google.
 
Pai depinde de site unde ai backlink si in final tot el decide cand face update la lista.
Daca site-ul nu este cunoscut trebuie sa trimiti ping la acesta dar nu mai mult de 1 pe zi. La site-urile foarte cunoscute, google le vede imediat, dar cum am spus, depinde doar de el cand face update sau le va lua in coniderare.

Pe un domeniu google imi ia in considerare doar 1 din 20 backlink, iar la altul le ia pe toate si chiar repede.
 
Am crezut ca este vreo metoda de a-l notifica pe google despre backlink-s .
Sunt multe site-uri care au autoritate mare si poti sa iti pui un back-link in ele, dar dupa maxim cateva ore este sters de catre moderatori. Dar daca ai putea sa il notifici pe google rapid sa le ia in considerare ca backlink, dupaia poate sa fie sters link-ul pana isi da seama din nou google ca nu mai exista, trece ceva vreme .
 
Loading...
Back
Sus