Cum faci bani frumosi din aplicatii !

Alex11b

Staff
Membru personal
Administrative
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Nu stiu daca sa vorbit sau nu pe forum de bani din aplicatii.Nu ma prea pricep la tutoriale ))) si nici nu am rabdare dar incerc sa explic cum se pot face bani frumosi din aplicatii.De cei care stiu sa faca o aplicatie singuri si mai bine sunt mai avantajatii,cei care nu sunt fel si fel de site-uri care iti pun la dispozitie absolut tot mura in gura posibilitatea de a crea o aplicatie cat de incepator ai fi ! Atat ca trebuie sa imparti cu ei 50 % din veniturile obtinute.Unul din aceste site-uri ar fi www.appsgeyser.com cu care poti faci c-am ce aplicatie vrei,video pt copii,jocuri,browsere,radio,horoscop,etc.De aici depinde de creativitatea si imaginatia fiecaruia.Monetizarea se face prin https://apps.admob.com 2.jpg care este a lui google si bani intra direct in google adsense.Admob.com accepta orice aplicatie imediat,instananeu ! nu este ca la google adsense.Dupa ce ai bagat aplicatia in addmob.com iei codul unit si il bagi in ''am dat exemplu site-ul www.appsgeyser.com la obtiunea monetizare.1.jpg Acum tot ce mai trebuie sa faci este sa descarci aplicatia in pc si sa o bagi in un cont google play.Costul este de 25 $.Bani iasa asta este testat,fratele meu se ocupa cu asa ceva si face bani frumosi din fel si fel de aplicatii,teste fake,jocuri etc.Restul cum am spus depinde de creativitatea si imaginatia fiecaruia.
 
Loading...
Back
Sus