Cum faci bani cu monero

Din cate stiu eu nu afecteaza nimic, dar na... ramane sa testam acum.
ma refer ca performante ale laptopului. Gen procesor ars, placa video arsa. Din ce stiu(putin totusi) laptopul nu ar fi facut pentru minat..deci nah
 
ma refer ca performante ale laptopului
Eu am minat pe laptop cam 2 ore cu acest si nu pot spune ca mi-a afectat activitatea.
Minarea este cpu si nu are treaba cu placa video. Vezi si tu la o minare non stop de o luna daca sunt ceva probleme. :D
M-am uitat la imagine mai bine si vad ca ai gpu activat.
Sunt curios cat faci pana dimineata cu acea rata.
 
Il las pana maine sa vad ce si cum. Se cam incinge cei drept laptopul.
Voi ce ati ales? PPLNS sau PPS la minare?
 
PPLNS payment method for best profit.

What is difference between PPS and PPLNS payment models?

PPLNS is a way of determining how many cryptocoins you get for your shares completed. Pay Per Last N Shares is what PPLNS stands for.This method of calculating payouts includes a "luck" factor. Using PPLNS your payout per share will have a large range(30% more or less on your payouts), but on average, PPLNS earns more than PPS (by 5% or so) in the long run (a month or more).

PPS is also known as Pay Per Share. It is a more direct method where you get a standard payout rate for each share completed.This method eliminates the "luck" in your payout, but can decrease your total income per share by around 5%.Using PPS you get a set number of cryptocoins per share of work you have solved. It has no luck involved so the payouts do not fluctuate.

Which payment model should I use?
PPLNS
If you are looking to make money off of the cryptocoin network, you want to use PPLNS due to its higher payout.PPLNS will give you wide fluctuations in your 24 hour payout, but for hardcore miners,the law of large numbers states you will earn more this way. This is for people trying to mine as fast as possible.

PPS
PPS is for people who want to have statistics to base calculations off of for upsizing their mining power.PPS is not recommended for a simple mining because the payout is less in the long run.
 
Din punctul meu de vedere Monero nu mai este profitabil la minare. Se mineaza destul de greu plus ca are un pret destul de maricel. Eu personal as investi in monede foarte slabe ca pret. As cumpara de vreo 10-50$ monede dupa care as uita de ele vreo 2 ani. Daca nimeresti o singura moneda care de la 0,00002$ a crescut la 5-10$ deja te-ai scos :D
Sau se pot mina monedele astea mici foarte usor, chiar si cu vps-uri :)
 
Din punctul meu de vedere Monero nu mai este profitabil la minare. Se mineaza destul de greu plus ca are un pret destul de maricel. Eu personal as investi in monede foarte slabe ca pret. As cumpara de vreo 10-50$ monede dupa care as uita de ele vreo 2 ani. Daca nimeresti o singura moneda care de la 0,00002$ a crescut la 5-10$ deja te-ai scos :D
Sau se pot mina monedele astea mici foarte usor, chiar si cu vps-uri :)
daca ar ajunge macar 1 usd ... detin circa 16.000 byte coin :))
 
daca ar ajunge macar 1 usd ... detin circa 16.000 byte coin :))
ar fi chiar ca super =))) dar sa ajunga la 10$? :)))
Care e diferenta dintre a mina bytecoins direct pe minergate sau dupa tutorialul postat de tine. E vreo diferenta?
 
ar fi chiar ca super =))) dar sa ajunga la 10$? :)))
Care e diferenta dintre a mina bytecoins direct pe minergate sau dupa tutorialul postat de tine. E vreo diferenta?
pe miner gate iti ia fees la minat , pe walletul official de la byte coins au zero fees (cel din video) dificultatea este la fel 5000 parca.
 
Pretul la aceasta nu va creste foarte mult si nu cred ca in urmatorii 2 ani va ajunge la pretul de 1$. Sunt prea multe coins disponibile pe piata 183,046,861,288 BCN cand BTC sunt doar 16 milioane.
As cumpara de vreo 10-50$ monede dupa care as uita de ele vreo 2 ani. Daca nimeresti o singura moneda care de la 0,00002$ a crescut la 5-10$ deja te-ai scos
Asta spneam si eu in articolul de mai sus. Cel putin eu am asta am ales sa fac.
 
Pretul la aceasta nu va creste foarte mult si nu cred ca in urmatorii 2 ani va ajunge la pretul de 1$. Sunt prea multe coins disponibile pe piata 183,046,861,288 BCN cand BTC sunt doar 16 milioane.

Asta spneam si eu in articolul de mai sus. Cel putin eu am asta am ales sa fac.
pai luam fiecare moneda cand e la inceput(adica costa foarte putin) si investim 50$ in fiecare. 500$ pentru 10 monede diferite. Din toate 10, e de ajuns 1 sa creasca la 1-10$ :D
Ceva gen..de 50$ sa cumperi 10k+ monede sau chiar mai mult. Cu cat mai multe cu atat mai bine!
 
Pai asta nu e asa greu de facut. Trebuia sa fac un topic pe tema asta dar am uitat. Ca am discutat cu @Susp3kt un plan pe tema asta si care ar putea functiona pe termen lung.
Stai cateva zile si analizezi toate monezile sa vezi volumul disponibil, suma investita in ultimele 24-168 ore si alte info. Apoi decizi daca cumperi sau nu.
Din ce am prins eu in ultimele zile cu cat o moneda are multe coins disponibile cu atat pretul este mai mic, chiar daca are creste de 500%, dar fara sa simti mare diferenta la buzunar.
 
Loading...
Back
Sus