Cum extrag o subtitrare in romana din Netflix

ulise

Active Member
Registered
Full Member
Va salut voiios.
Am si eu o rugaminte la voi: Spuneti-mi si mie o metoda buna de a extrage o subtitrare in limba romana de pe Netflix, vă rog frumos.
Eu am găsit pe net tutoriale de a face asta, a mers bine si rapid dar spre nedumerirea mea, merg extrase mai toate limbiile numai româna nu
Altii cum fac asta si foarte usor, deci se poate
Multumesc
 
Dacă ai accee la direct URL se poate face și asta.
Acum depinde de cum funcționează Netflix. Toate sub arse pe film sau încărcat separat. Dacă e separat cu inspect element poți găsi URL direct la fiecare.
 
Dacă ai accee la direct URL se poate face și asta.
Acum depinde de cum funcționează Netflix. Toate sub arse pe film sau încărcat separat. Dacă e separat cu inspect element poți găsi URL direct la fiecare.
Am acces la ei, adică am cont cu abonament, tot tacâmul. Subtitrările nu sunt arse ci separate, chestia e ca nu pot scoate subtitrarea/fisierul din romana, merg pe celelte limbi, din ce am citit din cauza diacriticilor. Acum, cum mama măsii au reusit altii sa scoata cu diacritice cu tot : ))
Probez și cu ce mi-ai spus mai sus, ms.
 
Fisierul este acelasi. Daca cel in alta limba este es_ES.sub, doar schimbi numele in ro_RO si ar trebui sa functioneze. Iar diacritice se pot pune automat cu orice editor.
 
Fisierul este acelasi. Daca cel in alta limba este es_ES.sub, doar schimbi numele in ro_RO si ar trebui sa functioneze. Iar diacritice se pot pune automat cu orice editor.
În engleză fisierul începe cu: ?o= asta e sigur l-am extras de n ori, e un fisier fără extensie, l-am convertit aici https://gotranscript.com/subtitle-converter și gata subul in engleză, dar care o fi cu ro, hmm
 
ok, sa inteleg ca nu stie nimeni de aici o metoda buna.
Eu unul nu accept ”renuntarea așa usor” stiu ca exiista o metoda așa ca am sa caut.
 
Eu unul nu accept ”renuntarea așa usor” stiu ca exiista o metoda așa ca am sa caut.
Pai ti-am explicat man mai sus. Nu stiu ce vrei mai mult.
Posteaza aici forma la link, sursa si te putem ajuta mai mult. Eu nu detin cont pe netflix.
 
In video explica cum se face. Unde nu reusesti tu?
Da frate, explică cum se face.. Am si extras, totul bine și frumos. Însă, ce vreau nu pot extrage.
Am repetat de ”n” ori care e problema mea, am să o mai repet o data.
„NU POT EXTRAGE SUBTITRAREA ÎN LIMBA ROMÂNĂ PRIN PAȘII INDICAȚI IN CLIP ȘI CU PROGRAMUL INDICAT DE TINE MĂ UIT LA EL CA LA CEVA EXTRATERESTRU (nu înțeleg nimic din el, e prea complicat).
Să mă ie0rți dacă nu m-am făcut înțeles
MULȚUMESC.
 
Loading...
Back
Sus