Cum exporti Facebook Group all Members

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Metoda de mai jos va ajuta sa exportati toti membrii dintr-un grup. Faza este ca e putin greoaie metoda si totul se face manual, dar daca te pricepi la code, iti poti face un script + app sa faca totul automat.

1. login in contul facebook
2. acceseaza https://developers.facebook.com/tools/explorer
3. deschideti un nou tab si accesati grupul din care vreti sa extrageti membrii
4. pe link de la punctul 2 in adoua casuta adaugati asa
search?type=group&q=nume canal
Rezultatul va fi in genul de mai jos.
grup id.png
5. alegem id la canal si in adoua casuta mai sus pune asa:
idcanal//members
6. acum va afiseaza lista de membri dar e limitat
7. pentru a exporta lista de membri click pe get code si dupa asta alegeti cURL, iar link de aici il puneti intr-un alt tab si enter. Rezultatul il salvati cu extensia .json
Puteti exporta .json in text accesand link acesta http://www.json-xls.com/json2xls#tabs-2
Link direct in caz ca faceti script este de genul acesta
https://graph.facebook.com/v2.5/GroupIDHere/members?limit=500&access_token=YourAccessTokenHere


Ar fi frumos daca un coder de aici ar face un script de gen pentru a extrage user ID din grup. Eu unul as plati daca functioneaza, chiar daca dureaza 2 zile sa scoata toate id-urile de la un grup mare.
 
Eu o sa incerc ca dintr-o liista de id-uri sa putem sa-i adaugam in grupurile noastre
Sa imi spui daca functioneaza.
Mai sunt servicii online si programe care iti da adresa de email la id. Eu am scos aseara aproape 200k id facebook.
 
Am gasit o extensie foarte buna pentru Chrome...toolkit for FaceBook ...o folosesc de vreo 2 zile nonstop ..vroiam sa vad in mare daca ma sanctioneaza FaceBook...dar nu zice nimic. Cu un singur click adaugati membri in grup , add friends ..etc etc
Ce face aceasta extensie mai exact vedeti mai jos.
Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg

Unele obtiuni sunt doar pentru cont premium...dar il puteti testa o saptamana ( cred ) free cu urmatoarele date:
email:
[email protected]
key:
testupp
Zic sa profitati.:)
 
Stiu extensia, dar nu a mai facut update de 2 ani parca si chiar daca iti cumperi premium nh vor functiina.
 
Functioneaza tot ..si sa extragi nr de telefon si email... am extras eu , add grup ,join grup..momentan functioneaza , post automat pe grupuri..
 
Am gasit o extensie foarte buna pentru Chrome...toolkit for FaceBook ...o folosesc de vreo 2 zile nonstop ..vroiam sa vad in mare daca ma sanctioneaza FaceBook...dar nu zice nimic. Cu un singur click adaugati membri in grup , add friends ..etc etc
Ce face aceasta extensie mai exact vedeti mai jos.
Vezi atașament 1907
Vezi atașament 1908

Unele obtiuni sunt doar pentru cont premium...dar il puteti testa o saptamana ( cred ) free cu urmatoarele date:
email:
[email protected]
key:
testupp
Zic sa profitati.:)
cu aceasta extensie pot sa adaug membrii in grup automat?
 
nu ti-a cerut verificare buletin? pentru cont nou zic, mai ales daca ai adaugat si prieteni?
Nu ..numai poza .. dupa care mi-au dat drumul la cont ( am fost blocat pt verificari ).. si am inceput sa testez aceasta extensie...pana la aceasta ora a mers..am in jur de 600 prieteni...facuti cu aceasta extensie + inregistrat in vreo 100 grupuri :)
Astazi i-am schimbat numele ...din baiat - fata...acuma astept sa vad daca are ceva de comentat FaceBook-ul :)

Dar..inainte cu doua zile ..am facut tot asa un cont nou ..am trimis aceiasi poza care am trimis-o si acuma ..nu mi-au blocat contul...acuma se pare poza a fost mai ok.:D


E ca glumele cu Benny Hill acest FaceBook.
 
Ce am mai observat ..cu nici un cont care l-am facut pe Irlanda ..nu am avut probleme..cu conturile facute pe Romania..probleme. :)
 
Loading...
Back
Sus