Cum cumpar de la 1&1 sau godaddy domeniu?

Ozzy

Member
Registered
Full Member
Salut, stiu ca au oferte bune cei de la 1and1 si godaddy la domenii precum 0.01$ sau 0.99$ primul an...intrebarea mea este cum fac sa le cumpar la acel pret? Deoarece cand e sa finalizez procesul de achizitionare imi apare un pret cu totul si cu totul diferit.
 
Te ajuge undeva la 2.30 euro deoarece este inclus şi tva-ul. Eu am cumpărat de la 1and1.
 
Salut, stiu ca au oferte bune cei de la 1and1 si godaddy la domenii precum 0.01$ sau 0.99$ primul an...intrebarea mea este cum fac sa le cumpar la acel pret? Deoarece cand e sa finalizez procesul de achizitionare imi apare un pret cu totul si cu totul diferit.
La godaddy.com pretul este pentru un an insa esti "obligat" sa iei pe 2 ani .( Primul an 0.99 iar al doilea an 12.99)
 
La godaddy.com pretul este pentru un an insa esti "obligat" sa iei pe 2 ani .( Primul an 0.99 iar al doilea an 12.99)
Au schimbat recent, acum vreo saptamana am luat 1 domeniu .com la 0,99 + taxe pentru un singur an. @Ozzy incearca totusi sa folosesti cuponul GOFHEU19 sa vezi poate gasesti, iar daca gasesti trebuie sa folosesti o metoda de plata pe care nu ai mai folosit-o la Godaddy.
Nu recomand sa cumparati de la 1and1, mai ales hosting, astia folosesc blackhat design si e super greu sa renunti la servicii.
Pentru a gasi unde sunt cele mai ieftine preturi folositi https://www.domcomp.com/ sau https://tld-list.com/
 
@Ozzy , nu ai specificat ce extensie te intereseaza.
Eu cumpar de la 1and1 si de la namecheap .
De la 1and1 cumpar domenii .info la 0,99$ si primesc si acelasi domeniu dar .website sau .online gratis .
De pe namecheap cumpar domenii .us la 0,98$
Legat de intrebarea ta "Cum cumpar" :
- pe 1and1: Te loghezi in cont , mergi in Control Panel la Domains si click pe "Register new domain" . Ti se deschide o alta pagina in care scrii ce domeniu si ce extensie doresti, click pe Check, iti apare daca e valabil sau daca e luat deja... daca e valabil dai click pe Cosul de cumparaturi din dreptul domeniului.... Sub domeniu iti apare si acel dmeniu .online GRATIS..... poti da click si pe cosul din dreptul lui.
Observi ca ai cosul de cumparaturi 2 produse... click pe Checkout. Pe pagina urmatoare nu modifici nimic,dai Continue ... Pe urmatoarea pagina bifezi ca vrei sa inrgistrezi domeniul in mod Privat (e gratis).. Click pe "Continue to checkout"... pe urmatoarea pagina bifezi alea 2 chestii ca ai luat la cunostinta.... Click pe Order now .....
Daca e prima data cand cumperi e posibil sa-ti ceara sa adaugi o metoda de plata. Banii ti se iau de pe card sau aypal la sfarsitul lunii,pt toate domeniile cumparat in luna respectiva.
Nu uita sa intri pe domenii si sa dezactivezi auto-renew.
 
Problemal a 1&1 este ca nu pot alege Romania, nu-mi apare in acea lista!
 
Problemal a 1&1 este ca nu pot alege Romania, nu-mi apare in acea lista!
Da, ste o eroare tehnica , dar poti avea 1-2-3 conturi cu acelasi nume, aceeasi metoda de plata , doar adrese de mail diferite.
Poti suna la numarul de pe site si te ajuta imediat.
 
Loading...
Back
Sus