Cum arata ultimul hamburger vandut de Mcdonald’s in ISLANDA!

b0d0

Un Nimeni Celebru ...
Registered
Full Member
fmjclg.jpg

Acum 2492 de zile, islandezul Hjörtur Smárason a mers la McDonald's sa-si cumpere un hamburger. Pana aici nimic neobisnuit.
Doar că bărbatul avea să ia din fast-food ultimul hamburger și o porție de catofi prăjiți, înainte de retragerea brandului din țara nordică. Se întâmpla la 30 octombrie 2009, acum șapte ani. Islandezul a decis să nu mănânce meniul, ci să-l păstreze pe un raft în garaj. Aproape uitase de el, până într-o zi în care și-a amintit de el. Trecuseră deja trei ani. Hamburgerul arata exact ca în momentul în care l-a cumpărat. Nu exista niciun semn al alterării sau vreun miros care să indice faptul că ar fi expirat. Apoi a așteptat să vadă ce se mai întâmplă. La fel, nicio modificare în timp.

L-a păstrat timp de șașe ani, fără să observe schimbări majore în modificarea formei sau a consistenței produsului. Așa că bărbatul a decis să îl doneze către un muzeu național din Islanda, unde a fost depozitat timp de un an. Acum, produsul a fost mutat la Bus Hostel Reykjavik, un hostel de care toți islandezii au auzit.

Se va altera oare hamburgerul sau nu în timp? Peste un an? Poate peste trei? Curioșii pot vedea dacă i se modifca sau nu consistența printr-un live stream. Făcut acum 2492 de zile, hamburgerul arată exact ca în ziua în care islandezul l-a cumpărat.
Poți urmări chiar tu live stream-ul AICI
 
Ca sa va dati seama ce mancam in ziua de azi :/
Chestia cu live stream-ul mi se pare o prostie... Chiar nu se intampla nimic :D e ca si cum ai privi o poza
 
Da.. despre mc donalds sunt foarte multe chestii... deja nici nu mai merita importanta la cate se aude despre ei, pacat ca la mc donalds mananca foarte multi copii...
 
Si visina pateaza, asta nu inseamna ca iti topeste matele. Nu zic ca sunt sanatoase, dar 1-2 ori pe luna nu cred ca stinge din viata.
Ar trebui sa va faceti griji la mancarea otravita din supermarketuri care o gatim, nu un fast food la care mergi doar daca doresti.
 
Chestia cu live stream-ul mi se pare o prostie... Chiar nu se intampla nimic
E o chestie gen big brother care in afara are mult succes. Sunt foarte multi oameni care nu au ce face, asa ce se uita toata ziua la panarami de acest gen.
Eu sunt total impotriva la acest tip de mancare, dar uneori poate fi utila, mai ales daca muncesti si nu poti cara mancare dupa tine sau chiar ar deveni prea scump sa o faci, ori nu ai timp.
Mai bine platesti 2.5£ - 3£ si primesti un hamburger de pui destul de mare, o portie de cartofi, salata si un pepsi. Daca ai merge la market sa faci cumparaturi, apoi sa pregatesti, sa o cari, etc, tepar costa mai mult.
Cum am spus, nu este sanatos dar uneori este necesar.
 
Eu mananac de la KFC (NU des), mai ieftin, mai bun !
Oricum daca vrei sa mananci natural in zilele noastre, fa-ti o gospodarie la tara si ai de toate !
Restul legumelor/produselor sunt pline de pesticide, E-uri si alte bazaconii !
 
Loading...
Back
Sus