Cum am vazut eu eclipsa de luna

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Mare asteptare pe mine sa vad aceasta exlipsa de luna. Am setat alarma pe telefon ca sa ma trezeasca in caz ca dorm.
A veni si ziua cea mare care o asteptatm de mult.
Este ora 13.30 si eu abia m-am trezit. Ma uit pe geam si vad ca e soare si frumos afara. Acum trebuie sa astept pana in 2053 cand o sa fie urmatoarea eclipsa de luna.
Cand ma gandesc ca m-am culcat la 7.30 dimineata ca nu mai putea sa stau treaz. Telefonul prin nu stiu ce minune nu a sunat sau nu am auzit eu.

Nu se putea intampla asta in alta zi si nu astazi? Sa fac ceva pe somnul meu...
 
parca au zis ca unrmatoarea este in 2026 ( in romania m-am obisnuit, este eclipsa din 89 in fiecare zi)
 
@cnusi Romania este eclipsata total.
@AlexH stai linistit eu am fost in birou cand a fost eclipsa (tine cont ca sunt la etajul 11 ), dar nu am stiut si nici nu mam intors sa ma uit, cu vreama din londra nici nu mam chinuit lol
 
parca au zis ca unrmatoarea este in 2026 ( in romania m-am obisnuit, este eclipsa din 89 in fiecare zi)
Urmatoarea de gen va avea loc exact pe 20 martie 2053, cel putin asa spune mediafax.

cu vreama din londra nici nu mam chinuit lol
Aici ai dreptate. Eu sunt fan la acest gen de eveniment. Faza este ca nu am pierdut prea multe. Am vorbit cu un amic la telefon si mi-a spus ca a fost inorat la ora eclipsei. Cred ca mai tare ma enervam daca eram treaz si erau nori pe cer. :D
 
Aici ai dreptate. Eu sunt fan la acest gen de eveniment. Faza este ca nu am pierdut prea multe. Am vorbit cu un amic la telefon si mi-a spus ca a fost inorat la ora eclipsei. Cred ca mai tare ma enervam daca eram treaz si erau nori pe cer. :D

Intradevar a fost innorat, dar credeam ca va ploua lol . La pranz am vazut la BBC unde prezenta eclipsa lol
 
@Alex, pai nu stii ce inseamna asta? :D O sa traiesti mult si bine de acum incolo ca sa prinzi eclipsa din 2053 :D
 
O sa traiesti mult si bine de acum incolo ca sa prinzi eclipsa din 2053
Voi chiar tanar in 2053. Conform unor surse cica voi trai uneva la 96-97 ani. Deci e bine... :D
 
a, pai atunci o poti pierde si pe cea din 2053 :)) o prinzi pe urmatoarea :D
 
Loading...
Back
Sus