Cum ajungi viral pe facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Exemplu de mai jos ne dovedeste inca odata ca nu iti trebuie un IQ de 300 pentru a ajunge viral pe retelele sociale. Tot ce iti trebuie un text, imagine sau video unde te prostesti si gata.
Analizam zilele trecute stirile de marile site-uri de stiri unde mai toate sunt preluate de pe facebook. Un amarat se chinuie sa devina viral si apoi marile site-uri copy/paste la video fara sursa, fara nimic.

Floricica Dansatoarea poate fi un stiud de caz pentru toti cei care vor continutul lor sa ajunga viral pe facebook. Saraca se plangea acum o zi pe facebook ca cineva i-a furat vizionarile la clip, apoi cateva persoane au dat share la clip, sau l-au preluat pe paginile sau conturile lor. Am cazutat pe facebook Floricica Dansatoarea si am vazut ca este termen popular, in trend care a fost preluta chiar de cateva site-uri de stiri.
Acum ceva timp am vorbit despre aceasta metode de promovare, unde intr-un text, video, imagine pui un termen si apoi lasi curiosii sa-l caute. Daca volumul de cautari este mare, atunci ajungi in trend sau chiar pe prima pozitie in google.

La final de clip doamna isi spune numele si curiosii au inceput sa caute numele ei sa vada clipul cu rochie neagra si galben unde danseaza pe manele.


Cu siguranta dupa ce citesti aceste randuri te gandesti cum ai putea face un video viral pentru afacerea sau site-ul tau de filme. :D

Aici aveti unul din topicurile la care am facut referire:

Metoda SEO noua de Promovare folosita de marile companii
 
Loading...
Back
Sus