Cum ajungi erou national

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ma uitam astazi pe facebook si mi-a venit sa rand in hohote. Acum cateva luni toata lumea il ura, voia sa-l omoare, violeze si mai stiu eu ce, pe grindeanu. Acum pentru simplu fapt ca nu mai este la inima lui Dragnea, toata lumea a inceput sa-l iubeasca, sustina, sa se roage pentru el sa-i dea putere si alte rahaturi de gen.

Asa vedem cum este lumea si ce usor isi schimba parerea, sustinerea, pupaciunea la *** cand inainte ii ura sa-i &&& ^^^^.
Postacii sunt bucurosi ca au de munca si nu se mai plictisesc, plus ceva banuti de o cafea si tigara.

Imi amintesc de acum ceva vreme cand postam ceva pro guvernul grindeanu si mi-am luat multa carne plus un cont adsense suspendat. Acum cei care ma injurau sunt sustinatori al domnului grindeanu.
Tare nu?
Oare cum se numesc acest oameni?
Ca imi scapa acum numele....

Daca ne luam dupa aceasta formula, tot ce trebuie sa fac este ca Dragnea sa ma injure si ajung erou national.
 
Părerea mea .....
nulumea sa schimbat....Premierul sa schimbat..
Lumea este tot așa Pro/Contra ....Dragnea Liviu
Înainte ...cei din Contra il urau pe Premier..pentru că este pus de Dragnea Liviu premier...la fel cum a fost plasată Premier și doamna Sevil Shhaideh ...( țineți minte nu )
Dragnea Liviu ..trebuie să facă o mișcare de premier rapid...pentru că lumea a ieșit în stradă din cauza la doamna Sevil Shhaideh....și il agăță pe Grindeanu ( nu cred că știa multe de el )..asta de 20 și ceva de ani in partid și nebăgat in seama...până în acest moment...luat de mana de tăticu Dragnea Liviu...ajunge șeful clasei ...( Premier )
La început ia fost greu..nici numele nu il putea spune de emoție sau frica de tăticu ( Dragnea Liviu )...dar..încet în timp...a început să vorbească..să gândească chiar el însuși...atâta a gândit până a înțeles ce e cu ONG13 (Noaptea că Hoți )..și că pt el nu are nici o treabă..nu il încurcă cu nimic...și înțelege acuma de ce tăticu Dragnea Liviu trage cu dinții ăia stricați de ONG13...și dece vrea sa ii schimbe din funcție...

În consecința Grindeanu nu mai este iubit de tabără Pro.Dragnea Liviu ...că este iubit de Tabara Contra.Dreagnea Liviu
..tabără care urăște tot ce iubește ONG13 ( Noaptea că Hoți )




 
În consecința Grindeanu nu mai este iubit de tabără Pro.Dragnea Liviu ...că este iubit de Tabara Contra.Dreagnea Liviu
..tabără care urăște tot ce iubește ONG13 ( Noaptea că Hoți )
Nu te supara dar m-ai facut sa rad bine. :D
Confom explicatiei tale de mai sus, inseamna ca am dreptate. Tot ce trebuie sa fac este ca Dragnea sa ma injure si devin erou national nu?

Plus mai sus nu ma referit la tabere cii doar la cei care tipau sus contra lui Grindeau si acum il sustin. Adica nu este tot acelasi om de acum cateva luni?
Inainte il faceati ipotent, prost, corupt, hot si in multe alte feluri, iar acum nu mai este. Cum poate o persoana peste noapte sa se schimbe asa radical. Ipotenta nu se trateaza, prostia la fel, cat despre hot si corupt este imposibila vindecarea.

Daca stiti cumva numele la acest miraculos tratament care vindeca oamenii de chestii incurabile va rog sa imi spuneti.
 
@AlexH ști cum era Grindeanu la început ... toți râdeam de el cand il vedeam pe undeva...ba de scarpină in nas ..tot timpul ...ba arată că cum a tras pe nas ceva....ba că vorbește numai ce spune Dragnea Liviu....dacă caut cred că sigur găsesc câteva posturi unde râdeam de el....toți..nu doar eu sau tu..
Grindeanu sa gândit bine la ce face acuma...el dacă demisiona era din nou în spatele partidului pt inca 20 și ceva de ani..așa e in prima linie..și tăticul Dragnea Liviu nu prea are ce face....pt că urmează să plece la ..Jilava, Gherla , ..unde va vrea...Grindeanu nu e prost..știe ce urmează...
De ce sa demisioneze ...pt că Dragnea Liviu va merge la mititica ....

Mai am teorie pt Grindeanu..de ce sa sucit....la speriat Trump. :)))))
 
De ce sa demisioneze ...pt că Dragnea Liviu va merge la mititica ....
Aici nu e discutia daca trebuie sa demisioneze sau nu. Prea putin ma intereseaza acest aspect.
Oare cum se numesc acest oameni?
Ca imi scapa acum numele....
Tot nu am primit raspuns la intrebare.

Prin fiecare raspuns confirmi cele spus de mine mai sus. Oricine poate fi erou. :D
Parca vad ca intr-o zi ca Ponta devine erou national dupa ce sau scris milioane de articole si comentarii la cat de mult il doriti.
Oare atunci la fel ii vei gasi o explicatie ca cea de mai sus?
 
Ce înseamnă Erou ?
Cine e erou?
Baitul cu făcălețul din Londra?
Grindeanu ..care nu mai e deacord cu ONG13 ( Noaptea că Hoți )?
Pompieri care acuma câteva luni au scos un copil dintr-o fântână ?
Sau omul care i-a donat un rinichi lui Arșinel ?


Cine e eroul?

Toți sunt eroi pentru cineva...
 
Ce spun eu si unde duci tu discutia. Daca nu raspunde sau recunoaste .... sa stii ca nu este problema, pentru ca nu te voi privi diferit.
Aveam un topic pe undeva unde spuneam ca pot face pe oricine sa vada o bricheta de culoare alba ca fiind neagra. Se pare ca mi-ati dovedit voi acest lucru. Si eu mai intorc uneori dar nu in felul asta. Spre exemplu, basescu pentru mine va fi mereu un nemernic, indiferent ca este cu sau contra lu Dragnea, sau cum o mai fi.... :D

Pentru simplu fapt ca ma asez langa un om inteligent si care arata bine, asta nu inseamna ca imediat ma trasform in fat frumos si devin albert einstein, iar cine crede asta... imi este mila de el.
 
Problema nu este Grindeanu el a fost pus doar de fatada in fata, problema este PSD, s-au strans 50 de oameni care sa il sustina pe Grindeanu probabil doar pentru ca sa opus lui Dragnea si acolitii lui. Oricum va demisiona premierul asta este asa doar sa vedem noi ca el conduce si nu Dragnea.
 
Un subiect care pentru mine e in categoria "nu-ti bate capul". Sunt prea suspicios din fire ca lucrurile sa fie asa de simple. Dar voi spune parerea mea. Ba chiar voi da copy paste de pe facebook ca am mai scris-o intr-un comentariu.
"Mai era un scenariu în filme. Băiatul ca sa impresioneze fata, vorbea cu un prieten sa ii fure geanta, el îl prinde și devine erou. În rolurile principale: Grindeanu (aka eroul national), Dragnea (prietenul "hot") și o Românie întreaga în rolul fetei.
Acum nu se știe cum se va termina. În alea americane e cu happy-end, la noi s-ar putea termina cu o imagine în care ei mănâncă ciorba... Daca e asa.. sper sa le stea ciorba in gat"
@CiNiK ONG inseamna Organizatie Non Guvernamentala... Aia cu 13, era Ordonanta de Urgenta (OUG)
Si mai e o chestie.. La mine la munca.. cand se intampla ceva rau, vinovat era ala care a plecat.. Care nu mai lucra acolo.. Gen "mortu-i vinovat"... Asta doar asa, ca sa aiba pe cine da vina.. Dar chiar si asa, revin, "nu-mi bat capul", pentru ca sunt de parere ca dedesubturile acestei povesti ma depasesc.
 
Loading...
Back
Sus