Conturi hostgator inchise pentru site-uri de filme

o sa caut la rusi ceva
Nu exista asa ceva. Am explicat in alt topic ca toate acele oferte in rusia, china si alte paradise sunt fake, pentru ca 95% din ele au servere in germania,
Alege ce ti-am recomand si vei fi multumit.
 
Ala care a zis Alex e cam bataie pe ele
Dece spui asta?
Eu pe acelasi server am avut stream cu destul trafic si nu avea probleme. Plus sunt destui care au acelasi server si au uitat ca detin hosting.
Depinde acum ce buget are pe luna ca poate alege alt server de la online.net
Na... fiecare e liber sa aleaga ce doreste.
 
Poate am fost vag in exprimare... E bataie pe ele, adica nu o sa gasesti vreunul liber... cum se elibereaza unul cum se cumpara.
ping.png
 
Poate am fost vag in exprimare... E bataie pe ele, adica nu o sa gasesti vreunul liber... cum se elibereaza unul cum se cumpara.
Ai dreptate. Am mai urmarit si eu asta. O data era ceva promotie frumoasa la servere pe un an de zile, dar cand am intrat erau date toate.
Daca ofera un serviciu bun , cumpara lumea.
 
In situatia ta nu-ti recomand Online.net. Nu ma intelege gresit, serverele sunt super smechere la preturi super mici. Am dat reboot la server dupa 637 zile si am fix serverul de 15 euro dar cu 250GB SSD. Dar o sa primesti dmca-uri si te obliga sa le rezolvi. In plus, politica de la online e ca trebuie sa-l rezolvi in mai putin de 72 de ore. Gandeste-te ce inseamna sa pleci un weekend la mare si cand te intorci sa te trezesti cu hostul blocat(E relativ ca ai mail pe telefon si le primesti dar nah). In plus are o chestie naspa prin care la formularul de rezolvare esti obligat sa scrii ce ai facut(ramane la online.net) + un raspuns pentru cel care a facut reclamatia(transmisa de online.net catre el).
Am primit DMCA ieri deci iti spun din experienta! La mien a fost asa:
pe 21 am primit 3 dmca-uri la 3 video..am dat formularul si am scris ca le-am sters
pe 22 am primit la 50-60% din site ( probabil a vazut ca le sterg si a continuat)
 
Dar o sa primesti dmca-uri si te obliga sa le rezolvi. In plus, politica de la online e ca trebuie sa-l rezolvi in mai putin de 72 de ore. Gandeste-te ce inseamna sa pleci un weekend la mare si cand te intorci sa te trezesti cu hostul blocat(E relativ ca ai mail pe telefon si le primesti dar nah). In plus are o chestie naspa prin care la formularul de rezolvare esti obligat sa scrii ce ai facut(ramane la online.net) + un raspuns pentru cel care a facut reclamatia(transmisa de online.net catre el).
Am primit DMCA ieri deci iti spun din experienta! La mien a fost asa:
pe 21 am primit 3 dmca-uri la 3 video..am dat formularul si am scris ca le-am sters
pe 22 am primit la 50-60% din site ( probabil a vazut ca le sterg si a continuat)
La hostgator nu am primit nici o reclamatie pana azi in 3 ani aproape...acum seara toate conturile suspendate...
 
Baga cloudflare la toate si schimba hostul periodic =)))) Asta mi se pare cea mai buna solutie - parerea mea!
Decat sa tot schimb hostul mai bine le inchid ))) gluma negluma dar sau pus astia de la dmca pe site-urile de filme ))))
 
Sau pus astia cu DMCA-ul cu reclamatiile pe site-urile de filme...
E posibil sa nu iti fi fost supendat conturile din cauza DMCA, ci din cauza resurselor consumate. Mai ales daca aveai ceva trafic pe ele.
Godaddy e o solutie buna. Personal ti-as recomanda sa iei cate un pachet de hosting cu 1$/luna + domeniu gratuit (conditia e sa cumperi pe 1 an) pentru fiecare site in parte.
4ec4e5b927a9fd3748116741ac572c06.png
 
E posibil sa nu iti fi fost supendat conturile din cauza DMCA, ci din cauza resurselor consumate. Mai ales daca aveai ceva trafic pe ele.
Nu de trafic l-au suspendat ca aveam conturi cloud de 24 $ pe luna unul (12 cpu si 12 ram),pentru DMCA au inchis ca am vorbit si cu suportul.Astia de la DMCA au facut reclamatie
 
Gata am adaugat iar site-urile pe noul host si am shimbat dns-urile :) )) sper ca pana azi deseara sa fie propagate dns-urile sa le urc sus iar imediat :) ))) Arda-i focu pe hostgator mi-au dat de lucru azi :) ))) 4 conturi inchise si nici un backup nu au dat macar ))) DMCA-ul e de vina )))
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus