Conturi facebook

Alexandru Matei

Member
Registered
Full Member
Salut,

Voi cum mai stati cu conturile de facebook ? Am deja 3 saptamani ( sunt insistent :d )de cand ma chinui sa mai fac si eu cont...dar nu rezista...am incercat diverse metode l-am facut cu adresa de yahoo,cu adresa de gmail,direct cu numar de telefon...pe toate le verific cu numere de telefon.. nu rezista nimic,azi il fac si a doua zi ma lovesc de acceasi problema: https://s7.postimg.org/58shtsqjf/Screenshot_1.png ...Se mai fac conturi care sa si reziste sau sa imi iau gandul?
 
Ca sa se ajunga la asa ceva ori faci spam la greu ori primesti raport.

Pai fa contul . Cauta 2-3 poze ( din care una sa fie cu fata clara) dupa faci un pic de activitate , acolo cam 3-4 saptamani ( e putin si atata ) . Cand iti cere sa verifici cu telefonu atunci bagi numar de telefon. Nu te grabi cu verificariile, lasa-le sa vina ele pe rand.
 
Ca sa se ajunga la asa ceva ori faci spam la greu ori primesti raport.

Pai fa contul . Cauta 2-3 poze ( din care una sa fie cu fata clara) dupa faci un pic de activitate , acolo cam 3-4 saptamani ( e putin si atata ) . Cand iti cere sa verifici cu telefonu atunci bagi numar de telefon. Nu te grabi cu verificariile, lasa-le sa vina ele pe rand.
Pai nu apuc sa fac spam ca acum fac contul,si prima data cand intru pe el deja ma loveste cu eroarea aia,deci nu ajung sa ma inscriu in grupuri sau ceva...
 
Da,am 3 conturi mai vechi de vreun asa si ceva cu alea nu am probleme,le folosesc pe toate de pe chrome.
Pai nu mai intra de pe aceasi browser pe facebook cu conturile ca de aia patesti asa ceva. Nu cred ca stergi Cache etc etc . Vezi ca facebook foloseste locatia

aaa.png
 
actiuni suspecte imediat dupa ce faci contu.
Imediat se poate considera si 1-7 zile de cand ai facut contul
1. add la multe persoane
2. add la multe grupuri
3. postare de link externe
4. acceptare cereri de prietenie prea multe

Persoana care stiu ca face conturi si are este @stely20 Mi-a facut mie si cred ca lui @Mariuselll cateva.
 
Intru de pe acelas browser cu 6,7 conturi si nu am probleme.I-am dat unul vechi de un an si ceva sa vada daca si cu asta ii mai cere verificare.
Alex, cand faci spam la greu asa patesti , la raport iara. Daca postezi o postare in 5 -6 grupuri o data la 3-4 zile nu e problema. Mai nou e cu conturile noi, ca nu mai posti posta in grupuri ca iti cere verificare, pagini facebook iar nu poti crea ca iti cere verificare.

Si eu intru de pe acelasi browser cu 3 conturi, dar sunt conturi de ale mele si a sotiei, fara spam etc . Restul in treaba lor.
Gandeste-te ca a trebui sa reinstalez windowsu din cauza lui facebook, cu verificarea lor cu antivirus . ( nu am mai stat sa caut prin pc tot sa scap de asta , e mai rapid cu windows fresh :) )
 
actiuni suspecte imediat dupa ce faci contu.
Imediat se poate considera si 1-7 zile de cand ai facut contul
1. add la multe persoane
2. add la multe grupuri
3. postare de link externe
4. acceptare cereri de prietenie prea multe

Persoana care stiu ca face conturi si are este @stely20 Mi-a facut mie si cred ca lui @Mariuselll cateva.

Cam asa ceva cred ca a si facut :) . Mie inca nu mi-a facut conturi @stely20 un pic mai in colo.
 
actiuni suspecte imediat dupa ce faci contu.
Imediat se poate considera si 1-7 zile de cand ai facut contul
1. add la multe persoane
2. add la multe grupuri
3. postare de link externe
4. acceptare cereri de prietenie prea multe

Persoana care stiu ca face conturi si are este @stely20 Mi-a facut mie si cred ca lui @Mariuselll cateva.
Iti dau un exemplu recent... am facut contul azi la 12...mi am pus o poza de profil una de coperta si mi am actualizat cateva date despre gen locatie,servci ce mai cere p-acolo.Am dat 3 5 like uri la niste pagini si am iesit...Peste 2 3 ore cand am intrat din nou direct imi cerea poza...cel mai mult am reusit sa l duc 3 zile...
 
Loading...
Back
Sus