Cont Youtube si Adsense

RRR

Member
Registered
Salut,vreau sa va intreb daca mi se baneaza un cont de YT,acesta fiind deja conectat la un cont de Ad-Sense,contul de Ad-Sense va fi banat si el?Am primit azi un strike,si nu as vrea sa-mi fie banat contul...
PS:Am mai multe canale conectate la acelasi cont de Ad-Sense.
 
Si eu am avut un cont youtube cu adsense pe acelasi mail si am primit 3 rapoarte si mi-a sters contul de youtube cu tot cu contul de adsense... iar ce aveam pe canal era creatia mea chear nu stiu de ce mi sa sters contul. Video-urile erau de genul Top 10 UFC Fighters, erau 10 imagini cu topul meu de 10 luptatori ufc si o voce robotica care spunea ceva ce am scris eu intr-un text despre fiecare in parte... iar la motiv spunea ca induc oamenii in eroare...
 
Cu siguranta o sa te baneze pe ambele...youtube sunt niste ..... si mi-e mi-au sters conturi...

Davinci las ca o sa te invit pe site-ul meu care este in lucru...poti sa urci acolo creatiile tale...nu o sa ai probleme :p
 
PS:Am mai multe canale conectate la acelasi cont de Ad-Sense.
1.Parerea mea este sa iti faci pentru fiecare canal in parte cont adsense
2.Posibil ca google sa iti inchida contul de adsense pentru faptul ca pe acelasi cont ai mai multe canale care incalca mai mult sau mai putin unele reguli.
3.Si adsense si youtube sunt produse google ( de obicei reclamatiile care se primesc sunt separate )
Primul care se inchide fara a-ti da vreo sansa sa il redeschizi este contul de YT.
Adsense iti arata care este problema si daca o remediezi si cei de la tehnic sunt maleabili iti recapeti toate drepturile asupra produsului google.
De curand cei de la yt mi-au inchis 4 canale iar conturile ads au ramas intacte.
 
De curand cei de la yt mi-au inchis 4 canale iar conturile ads au ramas intacte.
adica contul adsense a ramas intact?
Daca e asa, atunci esti foarte norocos si asta se intampla odata la 1 milion.
 
Asa este conturile ads sunt intacte, bineinteles fara a mai putea lucra pe ele cu yt.
 
Salutare am si eu o intrebare lagata de youtube + adsense.Am avut un cont de youtube unde postam episoadele din Supravietuitorul,emisiunea de pe pro.Treaba buna ,adunasem in vreo 3 sapt 1000 subsc,si vreo 60 $ in contul adsense.Dupa inca vreo 2 sapt am primit primul strike,apoi iar cateva si mi-a inchis youtube contul. . .acum am ramas cu acest cont adsense unde banii au ramas acolo. . .mai am ce sa fac cu acel cont sau l-as putea sterge? mai pot sa imi fac un cont de youtube si sa-mi lag de acel cont pana la 70$ sau nu se poate?multumesc anticipat!
 
Salutare am si eu o intrebare lagata de youtube + adsense.Am avut un cont de youtube unde postam episoadele din Supravietuitorul,emisiunea de pe pro.Treaba buna ,adunasem in vreo 3 sapt 1000 subsc,si vreo 60 $ in contul adsense.Dupa inca vreo 2 sapt am primit primul strike,apoi iar cateva si mi-a inchis youtube contul. . .acum am ramas cu acest cont adsense unde banii au ramas acolo. . .mai am ce sa fac cu acel cont sau l-as putea sterge? mai pot sa imi fac un cont de youtube si sa-mi lag de acel cont pana la 70$ sau nu se poate?multumesc anticipat!

eu am incercat dupa aprox un an sa-l redeschid si nu am primit nici o veste, in privinta banilor ia-ti adio, nu sterge contul poate ai mai mult succes ca mine, incearca sa le mai scrii peste 3-4 luni
 
Contul de YT nu mai poate fi redeschis. (Am incercat si dupa 2 ani si am primit acelasi raspuns negativ)
Oricate mesaje le vei trimite iti vor da un raspuns automat dat de un robot in care iti va spune ca datorita faptului ca ai incalcat mai multe din regulile comunitati, accesul la contul repectiv iti este restrictionat (interzis).
Daca ai intact contul de ads poti face un blogger, unde dupa 6 luni de munca vei avea posibilitatea sa il monetizezi cu ajutorul contului respectiv de ads.
Daca bani sunt in contul de ads vor sta acolo pana atingi pragul de plata. Daca erau in contul de YT cnusi a scris mai sus exact ce se vor intampla cu iei.
 
Loading...
Back
Sus